LEGIONOVIA: PRZED MECZEM Z BŁĘKITNYMI

Legionovia Legionowo

W sobotę 14 października podopieczni Mirosława Jabłońskiego podejmą na własnym boisku drużynę Błękitnych Stargard Szczeciński.

Przed tygodniem z powodu powołania Mateusza Zająca do reprezentacji Polski U-21, mecz z Gryfem Wejherowo został przełożony na 18 października.  W miejsce tego spotkania Legionovia zmierzyła się z III ligowym Ursusem Warszawa. Gospodarze mając jeden zaległy mecz do rozegrania zajmują bezpieczną 10. pozycję w ligowej tabeli. Nie jest to chyba szczyt możliwości i zapewne ambicji legionowskiego klubu. Na trybunach jak i w klubowych korytarzach daje się słyszeć, że celem na koniec sezonu są co najmniej baraże o I ligę.

Drużyna Błękitnych po 12. kolejkach z 14 punktami na koncie plasuje się na 8. miejscu. Kibice zapewne pamiętają rozgrywki Pucharu Polski w sezonie 2014/2015, kiedy piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego odpadli z rozgrywek w półfinale. Mierzyli się wówczas z Lechem Poznań i zabrakło bardzo niewiele do sensacji. W ostatnich dwóch spotkaniach Błękitni ulegli kolejno Siarce Tarnobrzeg 2:0 oraz Rozwojowi Katowice 2:1.

W poprzednim sezonie starcia między Legionovią a Błękitnymi kończyły się dwukrotnie remisem 1:1. W Stargardzie dla „Novii” bramkę zdobył Krystian Wójcik. Natomiast wiosną przy Parkowej trafienie dające cenny punkt zaliczył Marek Krotofil. W sobotnie popołudnie oba zespoły będą chciały sięgnąć po komplet punktów i możemy się spodziewać ciekawego spotkania.

Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 15.00.