Legionovia: Porażka mimo dobrej postawy [WIDEO]

W niedzielne popołudnie legionowianie rozegrali pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera. Pomimo odniesionej porażki podopieczni Roberta Pevnika pokazali się z dobrej strony, a na boisku oglądaliśmy prawdziwą piłkarską ucztę.

Pierwsza połowa tego spotkania stała na naprawdę wysokim poziomie. W pierwszych minutach ŁKS został zepchnięty przez Legionovię na swoją połowę czego goście kompletnie się nie spodziewali. W 13. minucie po strzale Mateusza Żebrowskiego końcami palców piłkę na rzut rożny wybił Michał Kołba. Chwilę potem Wojciech Kalinowski zacentrował w pole karne. Z piłką rozminął się Mateusz Kwiatkowski  i ta minęła bramkę w bezpiecznej odległości.

W 29. minucie ŁKS wyszedł na prowadzenie. Po zdawało się niegroźnym dośrodkowaniu przy linii końcowej piłkę przyjął Damian Guzik, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Dominik Pusek interweniował tak niefortunnie, że piłka przeleciała mu przez ręce i wpadła do bramki.

W samej końcówce na 2:0 wynik podwyższył Piotr Prydoł, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po stałym fragmencie i właściwie wepchnął piłkę do bramki.

W drugiej połowie już tyle nie działo się na boisku. Goście wycofali się na własną połowę i kontrolowali przebieg tego spotkania. W 65. minucie bliski zdobycia bramki kontaktowej był Daniel Kutarba. Kołba, który wyszedł z bramki wybił piłkę bardzo niecelnie. Ta trafiła do piłkarza Legionovii, który uderzył z około 45. metrów do pustej bramki, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

Chociaż „novia” poniosła porażkę nie można powiedzieć, że zagrała słabo. Zabrakło jedynie szczęścia przy wykończeniu akcji. Na dodatek w 18. minucie boisko opuścił kontuzjowany Mateusz Żebrowski. Miejmy nadzieję, że jego absencja nie będzie trwała zbyt długo.