Legionovia: Poloniści pokonani. Gol 17-latka. „Novia” wciąż liderem

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali w sobotnie popołudnie Polonię Warszawa 2:0. Bramki dla Legionovii zdobyli 17-letni Jacek Lewandowski oraz 21-letni Eryk Więdłocha.

Legionowianie przyjechali w roli faworyta na stadion przy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Od początku meczu biało-żółto-czerwoni nacierali na bramkę rywala z Warszawy szukając swoich okazji bramkowych. Pomimo ciągłych ataków Legionovia nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Gra przeważnie opierała się na tym, że gospodarze odpierali ataki gości. Czasem poloniści zdołali przedostać się na połowę przeciwnika, lecz wszystkie próby kończył się fiaskiem. Dopiero w 43. minucie meczu Jacek Lewandowski ustalił wynik pierwszej połowy na 1:0. To pierwsza bramka 17-latka w karierze seniorskiej. Legionowianie zeszli do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

Finalna część spotkania niewiele zmieniła. Zawodnicy Tarachulskiego znów świetnie radzili sobie ze sporadycznymi atakami gospodarzy i ciągle kontrolowali swoje spotkanie. Przy jednobramkowym prowadzeniu wystarczył jeden błąd, by przeciwnik mógł wyrównać przebieg meczu. Legionowianie chcieli jak najszybciej odskoczyć rywalom. Tak stało się w 69. minucie spotkania. Bramkę na 2:0 zdobył wtedy Eryk Więdłocha. Po tym golu drużyna z Polonii straciła ostatnie resztki nadziei, aby chociaż wyrównać wynik. Legionowianie dowieźli do końca spotkania korzystny wynik i nadal zasiadają na fotelu lidera 3 ligi gr. 1.

Następny mecz Legionovia rozegra w środę w Pucharze Polski. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego podejmą o godzinie 16:00 GKS Tychy w ramach 1/32 rundy rozgrywek pucharowych.

Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: 43′ Jacek Lewandowski, 69′ Eryk Więdłocha.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko – Marcin Burkhardt, Patryk Koziara (84′ Grzegorz Mazurek), Piotr Krawczyk (88′ Filip Kowalczyk), Jacek Lewandowski, Eryk Więdłocha (76′ Kamil Wolski) – Patryk Paczuk (64′ Daniel Gołębiewski).