Legionovia: Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Wygrali dla Daniela [WIDEO]

Legionovia Legionowo zwyciężyła sobotnie spotkanie z Gwardią Koszalin 4:1. To pierwsze trzy punkty podopiecznych Roberta Pevnia w rundzie wiosennej. Już w środę legionowianie rozegrają wyjazdowe spotkanie z Siarką Tarnobrzeg o godzinie 15:00.

W pierwszej połowie ciężko było się dopatrzeć pozytywów. Wydawało się, że będzie to kolejne nieudane spotkanie Legionovii w tym sezonie. Zaczęło się źle. Pierwszą bramkę zdobyli goście po strzale głową Roberta Ziętarskiego. Po tej bramce piłkarze jakby się ocknęli. Ruszyli do atak, aby w tej części spotkania doprowadzić do remisu. Tak się stało w 32. minucie, gdzie Bartosz Waleńcik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Gwardii. Do końca pierwszych 45 minut nic się nie działo. Arbiter zaprosił piłkarzy do szatni przy stanie 1:1.

Do drugiej części wyszła zupełnie inna drużyna. Albo Robert Pevnik ma niesamowicie motywującą mowę, albo zwyczajnie piłkarze się obudzili z jesiennego snu. Legionowianie w pierwszych minutach szukali swoich szans – bezskuteczne. Dopiero w 71. minucie otworzył się worek z bramkami. Legionovie na prowadzenie wyprowadził Mario Vasilij. Następnie Chorwat wykorzystał błąd w podaniu gości i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał bramkarza. Po tej bramce zrobiło się spokojniej. Gospodarze cofnęli się do obrony, lecz również szukali swoich szans. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Olaf Martynek. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 (1:1).

Robert Pevnik w konferencji prasowej zadedykował zwycięstwo walczącemu o powrót do zdrowia Danielowi Kutarbie. Kolejne spotkanie legionowianie rozegrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Mecz został zaplanowany na godzinę 15:00.