Legionovia odpada z Pucharu Polski [FOTO]

Legionovia Legionowo

W środowe popołudnie podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego podejmowali na własnym stadionie zespół Górnika Zabrze w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. W tym meczu zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, którą dla gości w 17. minucie zdobył Igor Angulo. Tym samym Legionovia pożegnała się z tegorocznymi rozgrywkami.

Od pierwszych minut nie było widać tremy po zawodnikach z Legionowa. Gospodarze nie zamierzali tego dnia stać w cieniu wyżej notowanych rywali. Efektem tego była dobra akcja Eryka Więdłechy, który jako pierwszy stanął przed szansą zdobycia bramki. Młody skrzydłowy po zejściu z lewej flanki trafił w słupek, a piłka szczęśliwie wróciła na boisko i górnicy zdołali ją wybić.

Przyjezdni odpowiedzieli szybko i skutecznie. Jak się okazało hiszpański snajper zabrzan – Igor Angulo do zdobycia bramki potrzebował dwóch sytuacji. Drugą z nich miał w 17. minucie kiedy po błędzie Patryka Koziary otrzymał świetne podanie od Szymona Żurkowskiego I pewnie, strzałem przy słupku pokonał Mikołaja Smyłka.

W drugie połowie Legionovia ponownie zaczęła bez kompleksów. Tym razem jednak nie przełożyło się to na dogodne sytuacje. Górnik zaś stworzył je sobie dopiero w końcówce, kiedy legionowianie zdecydowanie się otworzyli. Świetne okazje w doliczonym czasie gry mieli Nowak i Zapolnik.

Legionovia tym samym odpadła z Pucharu Polski, rozgrywając dobre spotkanie. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego nie mają się czego wstydzić, bo przez większość meczu, z Górnikiem grali jak równy z równym. Teraz zawodnicy z Legionowa mogą się skupić na walce o awans do II ligi, co jak powiedział na konferencji prasowej trener Bartosz Tarachulski, jest ich głównym celem w tym sezonie.