Legionovia: Niespodzianka w Skierniewicach

Do dużej niespodzianki doszło w Skierniewicach – beniaminek III ligi Unia Skierniewice pokonała Legionovię Legionowo 2:1. Jedyną bramkę dla podopiecznych Bartosza Tarachulskiego zdobył Slaven Jurisa z rzutu karnego.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Paweł Czarnecki uderzył minimalnie ponad bramką Oliwera Wienczatka. W 26. minucie padła premierowa bramka w rozgrywkach III ligi dla Unii. Dośrodkowanie Tomasza Kolusa wykorzystał Kamil Łojszczyk, który ucieszył licznie zgromadzoną publiczność na stadionie w Skierniewicach. Legionovia wyrównała dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 43. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Michał Czaplarski, a Slaven Jurisa pewnie wykorzystał „jedenastkę”.

Drugą połowie zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Legionovia kontrolowała przebieg meczu i próbowała wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze w tym spotkaniu spisywał się Artur Melon, który „zamurował” dostęp do swojej bramki. Unia, niesiona dopingiem swoich kibiców, dopięła swego w 92. minucie. Dośrodkowanie Macieja Wyszogrodzkiego na bramkę zamienił Maciej Nalej sprawiając, że 3 punkty zostały w Skierniewicach.

Kolejny mecz legionowianie rozegrają na własnym obiekcie. 15 sierpnia do Legionowa przyjedzie ŁKS Łomża. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00.

Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)

Bramki: 26′ Kamil Łojszczyk, 92′ Maciej Nalej – 43′ Slaven Jurisa

Unia: Melon – Czarnecki, Czaplarski, Rakowski, Dąbrowski, Bojańczyk (72′ Szyc), Kiwała (64′ Wyszogrodzki), Pomianowski (66′ Niedzielski), Kolus (80′ Nalej),  Łojszczyk, Kowalczyk.

Legionovia: Wienczatek – Lewandowski, Koziara (83′ Mazurek), Choroś, Górski, Paczuk (64′ Gołębiewski), Jurisa (59′ Więdłocha), Burkhardt, Janković, Trzmiel, Krawczyk.