Legionovia: Minimalna porażka z pierwszoligowcem

Legionovia Legionowo w sobotnie popołudnie rozegrała drugi sparing w tym okresie przygotowawczym.  Tym razem rywalem legionowskiego zespołu był pierwszoligowy Stomil Olsztyn, który okazał się silniejszy i wygrał 3:2.

Podopieczni Roberta Pevnika po tym jak w pierwszym test meczu wygrali z warszawską Polonią (pisaliśmy o tym tutaj), podjęli przy ulicy Łabiszyńskiej w Warszawie zespół Stomilu Olsztyn. Pomimo dominacji Legionovii w pierwszej części gry, to zespół z Olsztyna wyszedł na prowadzenie za sprawą Marcela Ziemmana. Legionowianie odpowiedzieli bramką wyrównującą autorstwa nowo pozyskanego Eryka Więdłochy. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:1.

Drugie 45 minut to zupełna odwrotność do pierwszych trzech kwadransów. Goście dominowali, a to „Novia” wyszła na prowadzenie. Bramkę na 2:1 zdobył Olaf Martynek. Olsztynianie zdołali doprowadzić do remisu po bramce Piotra Głowackiego. Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zmierzali przystać na remisie i szukali bramki dającą prowadzenie. W 60. minucie meczu piłkę do bramki skierował Daniel Mikołajewski. Tym golem ustalił wynik spotkania na 3:2 dla swojej drużyny.

Legionovia Legionowo – Stomil Olsztyn 2:3 (1:1).

Legionovia: (I połowa): Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Tomasz Wójcinowicz, Klemen Nemanic, Wojciech Kalinowski, Mateusz Leleno, Michal Skwarczek, Wojciech Szumilas, Luka Janković, Eryk Więdłocha, Mario Wasilij. (II połowa): Bartosz Kowalczyk – Jacek Lewandowski, Maciej Zalecki, Mateusz Zając, Daniel Kutarba, Olaf Martynek, Maciej Ostrowski, Konrad Zaklika, Przemysław Rybkiewicz, Gracjan Kuśmierek, Grzegorz Mazurek.