Legionovia: Krawczyk i Koziara dają trzy punkty

Legionovia Legionowo pewnie pokonała w sobotę MKS Ełk w meczu 8. kolejki III ligi gr. I. Bramki dla legionowian strzelali Koziara i Krawczyk. Po tym zwycięstwie Legionovia w dalszym ciągu przewodzi w ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 8. minucie po strzale Patryka Koziary piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Bartłomieja Danowskiego. Niecałe 10 minut później Koziara miał kolejną szansę na gola dla Legionovii, jednak po jego uderzeniu piłka powędrowała ponad bramką. Goście w pierwszej połowie nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. To gospodarze prowadzili grę i narzucili swój styl gry. W 27. minucie po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Koziara, który uruchomił podaniem Patryka Paczuka, lecz strzał tego drugiego odbił się od słupka.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 45. minucie Legionovia dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Próbę dośrodkowania jednego z zawodników gospodarzy zablokował ręką Wojciech Żegota. Sędzia wskazał na 11. metr, a bramkę zdobył Piotr Krawczyk. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego w pierwszej połowie razili nieskutecznością. Do przerwy powinni schodzić z co najmniej dwubramkową przewagą, jednak na tablicy wyników widniało skromne 1:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy ruszyli po wyrównującą bramkę. Legionovia zepchnięta do defensywy czyhała na kontry. W 64. minucie dobrym strzałem popisał się Kamil Wolski, ale jego próbę świetnie wybronił Danowski. W 75. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po raz kolejny świetnie zachował się Koziara, który odebrał piłkę w środku pola i dograł do Krawczyka, któremu nie pozostało nic, jak wpakować piłkę do siatki. Cztery minuty później mieliśmy już 3:0 dla Legionovii. Autorem bramki został Koziara, któremu bez wątpienia należała się gol w tym meczu. W 87. minucie honorowe trafienie dla Mazura zaliczył Mariusz Łapiński, który wykorzystał błąd Daniela Chorosia przy wyprowadzaniu piłki.

Legionovia dzięki tej wygranej w dalszym ciągu jest liderem III ligi gr. I. Kolejny mecz podopieczni Bartosza Tarchulskiego rozegrają na wyjeździe z warszawską Polonią. Mecz zaplanowany jest na 22 września.

Legionovia Legionowo – MKS Mazur Ełk 3:1 (1:0)

Bramka: 45′, 75′ Krawczyk, 79′ Koziara – 87′ Łapiński

Legionovia: Stefaniak – Górski, Choroś, Koziara, Mazurek (63′ Wolski), Będziszak, Zaklika, Krawczyk (80′ Trzmel), Weremko, Jurisa ( 77′ Kowalczyk), Paczuk (70′ Gołębiewski).

MKS Ełk: Danowski – Gołaszewski, Żęgota (46′ Gulbierz), Molski, Paszkowski (69′ Kalinowski), Łapiński, Famulak, Szaraneic, Ejza, Twardowski (46′ Kalinowski), Zieniewicz.

Żółte kartki: Zaklika, Mazurek (Legionovia).