Legionovia: Kolejne ruchy kadrowe już niedługo?

Legionovia Legionowo

Portal społecznościowy Twitter obiegły ostatnio informacje związane z piłkarską Legionovią. Według jednego z użytkowników portalu, Legionovia ma interesować się wychowankiem warszawskiej Legii – Mateuszem Leleno oraz chorwackim napastnikiem Mario Vasiljem.

Leleno w ostatnim czasie znajdował się w szerokiej kadrze pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. W trwających rozgrywkach na boiskach I ligi nie zagrał jednak żadnego meczu. Wcześniej był czołowym zawodnikiem juniorów Legii, gdzie wygrywał rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów i występował w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Ponadto ten sam użytkownik poinformował, że w Legionowie interesują się sprowadzeniem chorwackiego napastnika Mario Vasilja. 22-letni zawodnik reprezentuje aktualnie barwy drugoligowego, słoweńskiego NK Krka. W poprzednim sezonie drogi Vasilji i aktualnego szkoleniowca legionowian Roberta Pevnika krzyżowały się w NK Radomlje. Jak widać Chorwat nie jest zatem kotem w worku, a sprawdzonym zawodnikiem, którego trener może widzieć w swoim zespole.

Ponadto ten sam użytkownik portalu potwierdza nasze informacje na temat odejścia Mateusza Kwiatkowskiego. Dodatkowo propozycję rozwiązania kontraktu miał dostać Guram Lukava. Gruzin w porównaniu z Kwiatkowskim w zespole nie odgrywał  znaczącej roli, a wyróżniał się jedynie w meczach zespołu rezerw. Do tej drużyny po spotkaniu z Olimpią Elbląg przesunięci mieli zostać Krystian Jajko oraz Oleksji Kłak, którego w Legionowie już nie ma.

Wydaje się, że losy niektórych zawodników przy Parkowej są już przesądzone. Na karuzeli transferowej pojawiły się też pierwsze nazwiska, które mogą dołączyć zimą. Ciężko może być też o zatrzymanie najbardziej wyróżniających się zawodników, jak Mateusz Żebrowski, który na brak ofert narzekać nie powinien.