Legionovia: Kanonada w Sulejówku. Victoria pokonana

W środowy wieczór Legionovia rozegrała kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem podopieczni Roberta Pevnika udali się do Sulejówka by rozegrać mecz z tamtejszą Victorią. Legionowianie zwyciężyli z trzecioligowcem 5:2.

Mecz podzielono na 4 kwarty po 30 minut. W pierwszej częsci legionowianie za wszelką cenę próbowali zagrozić bramce drużynie z Sulejówka. Wiele sytuacji kończyło się fiaskiem z jednej jak i z drugiej strony. Mimo wyrównanej gry, to Legionovia pierwsza zdobyła bramkę. Arbiter spotkania podyktował rzut karny dla drużyny z Legionowa. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł pozyskany w okienku transferowym Michal Skwarczek, który bez problemów pokonał bramkarza gości.

Druga odsłona przyniosła trzy bramki. Pierwszą, wyrównującą zdobyli zawodnicy Victorii. Następnie legionowianie odpowiedzieli trafieniem, które dało im prowadzenie, za sprawą Daniel Kutarba. Drużyna z Sulejówka ponownie doprowadziła do remisu strzelając drugą bramkę. Drugie 30 minut zakończyło się remisem 2:2.

W trzeciej kwaecis trener Robert Pevnik wystawił nową jedenastkę. Po tej zmianie gra drużyny wyglądała o wiele lepiej. Kwestią czasu było zdobycie bramki dla legionowskiego zespołu. W dogodnej sytuacji znalazł się właśnie Konrad Zaklika, który strzelił na 3:2, ustalając tym samym wynik w przedostatniej części tego sparingu.

Ostatnie 30 minut znów zaowocowało w bramki. Tym razem strzelcem decydujących trafień był znów nowy nabytek drużyny z Parkowej – Mario Wasilij. Po tych bramkach arbiter meczu zakończył sparing,  spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:2 dla podopiecznych Roberta Pevnika.

Następny mecz towarzyski legionowianie rozegrają z Motorem Lublinem. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę na godzinę 13:00 w Warszawie przy Łabiszyńskiej.

Victoria Sulejówek – Legionovia Legionowo 2:5 (0:1, 2:2, 2:3, 2:5)

Legionovia: (I, II kwarta): Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Tomasz Wójcinowicz, Klemen Nemanic, Daniel Kutarba, Michal Skwarczek, Przemysław Rybkiewicz, Gracjan Kuśmierek, Luka Janković, Wojciech Szumilas, Eryk Więdłocha (III, IV kwarta): Jakub Stefaniak – Jacek Lewandowski, Maciej Ostrowski, Jakub Jurczak, Wojciech Kalinowski, Konrad Zaklika, Patryk Cynt, Mateusz Leleno, Jan Różański, Grzegorz Mazurek, Mario Wasilij.

Ponadto zagrali: Jakub Karabin, Adrian Sobieraj.