Legionovia gubi punkty. Pechowy remis w Ostródzie

Legionovia Legionowo zremisowała wyjazdowe spotkanie z Sokołem Ostróda 2:2. Bramki dla zespołu z Legionowa zdobyli – Slaven Jurisa oraz Sebastian Weremko.

Podopieczni Bartosza Tarachulskiego dobrze rozpoczęli sobotni mecz. Jako pierwszy w znakomitej okazji znalazł się Kamil Wolski, a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. W drugiej równie dobrej sytuacji był Daniel Choroś. Po jego strzale głową piłkę znakomicie odbił bramkarz Sokoła. Mimo przewagi pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Sokół, a dokładniej Adrian Bieńkowski.

Zawodnik  gospodarzy oddał strzał z rzutu wolnego z blisko 30 metrów od bramki Jakuba Stefaniaka. Futbolówka przeleciała nad źle interweniującym bramkarzem, a następnie zatrzepotała w siatce. Tym samym zawodnik ustalił wynik po pierwszych 45 minutach.

W drugiej połowie legionowianie wyszli zmotywowani by wywieźć z Ostródy korzystny wynik. Po skutecznych atakach bramkę wyrównującą zdobył Slaven Jurisa. Następnie Legionovię na prowadzenie wyprowadził Sebastian Weremko. Po tych trafieniach biało-żółto-czerwoni mieli kolejne okazje do zdobycia bramki. Najpierw Patryk Paczuk oddał strzał, który trafił w słupek, a następnie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcin Burkhardt.

Jak mówi stare piłkarskie powiedzenie „Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”. Przysłowie zadziałało na niekorzyść Legionovii. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Michał Danilczyk wykorzystał dobrze zacentrowaną piłkę w pole karne. Pewnym strzałem pokonał bramkarza Novii ustalając wynik meczu na 2:2.

Następne spotkanie legionowianie rozegrają u siebie z Ursusem Warszawa. Mecz został zaplanowany na 10 listopada na godzinę 13:00.

Sokół Ostróda – Legionovia Legionowo 2:2 (1:0)

Bramki: Adrian Bieńkowski 23, Michał Danilczyk 89 – Slaven Jurisa 51, Sebastian Weremko 54.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko – Konrad Zaklika, Patryk Koziara, Luka Janković (70′ Piotr Krawczyk) – Slaven Jurisa (67′ Eryk Więdłocha), Filip Kowalczyk (81′ Marcin Burkhardt), Kamil Wolski (66′ Patryk Paczuk).