Legionovia: Grad bramek w Wysokiem Mazowieckiem

Legionovia Legionowo z małymi problemami pokonała Ruch Wysokie Mazowieckie 5:3 w meczu kończącym 5. kolejkę III ligi.  Na listę strzelców wpisało się aż pięciu piłkarzy „Novii”, a dzięki tej wygranej podopieczni Bartosza Tarachulskiego wskoczyli na fotel lidera.

Kibice, którzy przybyli na stadion Ruchu w pierwszej połowie zobaczyli aż 5 bramek. W 8. minucie wynik otworzył Piotr Krawczyk. Niecałe 20 minut później Patryk Koziara podwyższył wynik spotkania na 2:0. Chwilę później gospodarze za sprawą Daniela Samulka zdobyli bramkę kontaktową. Legionovia nie została dłużna i odpowiedziała trafieniem Daniela Chorosia. Chwile przed końcem pierwszej połowy Michał Grochowski trafił do siatki co zwiastowało nam niemałe emocje w drugiej części spotkania.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, goście zaczęli od zdobycia bramki. Na listę strzelców w 51. minucie wpisał się Daniel Gołębiewski. 6. gol w tym spotkaniu nieco ostudził obie drużyny, a tempo spotkania stało się wyraźnie wolniejsze.  Na kolejne bramki kibice musieli czekać aż do doliczonego czasu gry. W 90. minucie trzecią bramkę dla Ruchu zdobył Rafał Babul, który bez problemów pokonał Jakuba Stefaniaka. Gospodarze po strzeleniu gola kontaktowego nabrali ochoty na wydarcie przynajmniej remisu,  lecz to przyjezdni jako ostatni zdołali pokonać bramkarza. Marcin Burkhardt ustalił wyniku meczu na 5:3.

Dzięki tej wygranej podopieczni Bartosza Tarachulskiego wskoczyli na fotel lidera III ligi gr. I. Kolejny mecz zespól z Parkowej rozegra przed własną publicznością rozegra, z Huraganem Morąg, który w swoim poprzednim meczu uległ Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki aż 0:5, o czym pisaliśmy szerzej TUTAJ. Spotkanie zaplanowano na 5 września na godzinę 17:00

Ruch Wysokie Mazowieckie – Legionovia Legionowo 3:5 (2:3)

Bramki: 8′ Piotr Krawczyk, 30′ Patryk Koziara, 36′ Daniel Choroś, 51′ Daniel Gołębiewski, 90′ Marcin Burkhardt

Legionovia: Stefaniak – Górski, Weremko, Zaklika, Więdłocha (65′ Jurisa), Gołębiewski (79′ Paczuk), Koziara (60′ Janović), Burkhardt, Krawczyk (73′ Kowalczyk), Będziszak, Choroś