Legionovia dalej skuteczna. Dobry prognostyk przed ligą?

Legionovia Legionowo pod wodzą Bartosza Tarachulskiego w okresie przygotowawczym radzi sobie bardzo dobrze. Drużyna została wyraźnie wzmocniona w przerwie letniej i z meczu na mecz prezentuje się lepiej, strzelając przeciwnikom kolejne bramki.

W sobotę, punktualnie w południe Legionovia na głównym boisku stadionu przy Parkowej podejmowała ligowego rywala, beniaminka III ligi – Ruch Wysokie Mazowieckie. Papierowym faworytem tego starcia bez dwóch zdań był zespół trenera Tarachulskiego. Spotkanie zostało podzielone na 3 tercje po 30 minut.

Pierwsza z nich to popis gry zespołu z Legionowa. Ruch niemal nie był w stanie wyjść z piłką na połowę gospodarzy. Efektem tego były dwa zdobyte gole. Najpierw do bramki przeciwników trafił Slaven Jurisa, a po 4 minutach Piotr Krawczyk, który zdobył również trzeciego gola w 43. minucie. Goście odpowiedzieli szybko i po 50 minutach było już tylko 3:1. Po sześciu minutach padł kolejny gol. Tym razem drogę do bramki Ruchu znalazł Daniel Gołębiewski. Wynik na 4:2 ustalił jeden z testowanych zawodników z Wysokiego Mazowieckiego w 75. minucie meczu.

Pierwszy mecz, który zweryfikuje na jakim etapie jest drużyna z Legionowa już 8 sierpnia. Wtedy w Stalowej Woli zawodnicy ,,Novii” zagrają mecz w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Legionovia Legionowo – Ruch Wysokie Mazowieckie 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Bramki: 13′  Slaven Jurisa, 17′, 43′ Piotr Krawczyk, 56′ Daniel Gołębiewski – 50′ zawodnik testowany, 75′ zawodnik testowany.

Legionovia: Oliwer Wienczatek (60′ Jakub Stefaniak) – zawodnik testowany, Kacper Górski (46′ Daniel Choroś), Sebastian Weremko, Jacek Lewandowski – Piotr Krawczyk (46′ Eryk Więdłocha), Luka Janković, Marcin Burkhardt (60′ Kamil Wolski), Patryk Koziara (60′ Piotr Krawczyk), Slaven Jurisa (46′ Daniel Gołębiewski) – Grzegorz Mazurek (46′ Patryk Paczuk).