Legionovia: Brak skuteczności to brak punktów. Legionovia 0:2 Widzew

Legionovia Legionowo przegrała z Widzewem Łódź 0:2 w meczu 8. kolejki II ligi. Legionowianie przez większość meczu byli lepsi od swoich rywali, ale to Widzew zgarnął komplet punktów. Bramki dla gości strzelili Konrad Gutowski i Marcin Robak.

Legionovia po pierwszej połowie mogła mówić o sporym pechu. Nie dała rozwinąć skrzydeł Widzewowi i kontrolowała przebieg meczu. Do udokumentowania przewagi zabrakło tylko bramki. Na początku meczu idealną sytuację miał Daniel Choroś, ale świetnym refleksem popisał się Wojciech Pawłowski. Chwilę później błąd Sebastiana Zielenieckiego mogła wykorzystać „Novia”, ale po raz kolejny Pawłowski ratował swoich kolegów. Legionovia tak samo, jak w poprzednich meczach dążyła do zdobycia bramki dającej prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy, kolejną okazję mieli gospodarze, jednak strzał Eryka Więdłochy wylądował na poprzeczce bramki Widzewa. Do przerwy brak straconych bramek, piłkarze Widzewa mogli zawdzięczać Pawłowskiemu.

Drugą połowę legionowianie rozpoczęli tak samo odważnie, jak pierwszą. Gdy wydawało się, że bramka dla gospodarzy to tylko kwestia czasu… bramkę strzelili goście. W 60. minucie zagranie Rafała Wolszytńskiego wykorzystał Konrad Gutowski, który pokonał Pawła Błesznowskiego. Widzew chciał pójść za ciosem. Chwilę później w pojedynku Wolsztyńskiego z Błesznowskim, lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. Legionovia w ostatnich fragmentach meczu nie miała pomysłu na przejście przez obronę łodzian. Za to goście chcieli zdobyć bramkę z kontrataku. Udała im się ta sztuka w doliczonym czasie gry. Prawą stroną boiska pomknął Adam Radwański, zagrał do Ameyawa. Pomocnik Widzewa minął Błesznowskiego i uderzył w kierunku bramki. Z linii bramkowej piłkę ręką wybił Piotr Maślanka, który za to zagranie obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Chwilę później rzut karny na bramkę zmienił Marcin Robak, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla Widzewa.

Trwa czarna seria Legionovii. Beniaminek, który po roku przerwy wrócił do II ligi, zajmuje przed ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Marcina Sasala, przegrali 7 mecz z rzędu, a w kolejnej kolejce legionowianie udadzą się do Katowic na mecz z GKS-em.

Legionovia Legionowo – Widzew Łódź 0:2 (0:0)

Bramki: 60′ Gutkowski, 90+’ Robak

Legionovia: 12. Paweł Błesznowski, 23. Bartosz Gołaszewski, 99. Daniel Choroś, 3. Rafał Zembrowski, 11. Piotr Maślanka, 9. Eryk Więdłocha, 19. Luka Janković, 6. Konrad Zaklika, 4. Jonatan Straus, 14. Patryk Koziara, 10. Karol Podliński

Widzew: 24. Wojciech Pawłowski, 23. Łukasz Kosakiewicz, 27. Daniel Tanżyna, 95. Sebastian Zieleniecki, 6. Marcel Pięczek, 18. Daniel Mąka, 30. Mateusz Możdżeń, 16. Bartłomiej Poczobut, 14. Konrad Gutowski, 10. Rafał Wolsztyński, 9. Marcin Robak.