Koniec szans. Legionovia oficjalnie spada do III ligi [WIDEO]

W środowym spotkaniu legionowianie zremisowali z Garbarnią Kraków 2:2. Brak kompletu punktów oznacza, że Legionovia straciła już matematyczne szanse na utrzymanie w II lidze.

Początek meczu był nieco wyrównany. Obydwie drużyny szukały swoich szans na zdobycie pierwszej bramki. Garbarnia otworzyła wynik tego spotkania. Zdobywcą bramki, która dała prowadzenie był Patryk Serafin. Po tym golu zbyt dużo się nie działo. Po obfitych opadach deszczu boisko przypominało basen i trudno było dokładnie rozgrywać piłkę.

W drugiej części meczu Legionovia ruszyła do odrabiania strat. Można było zauważyć zaangażowanie i wolę walki ze strony „Novii”. W 74. minucie bramkę wyrównującą dla podopiecznych Bartosza Tarachulskiego zdobył Mario Vasilij. Po 12-stu  minutach gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Klemena Nemanicia. Wydawało się, że Legionovia utrzyma pozytywny wynik. Garbarnia jednak doprowadziła do remisu na minute przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą Grzegorza Gawle. W  ostatniej minucie meczu Wojciech Kalinowski miał idealną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki. Niestety zawodnik w niewyjaśniony sposób zmarnował stuprocentową sytuację i mecz zakończył się wynikiem remisem 2:2.

Biało-żółto-czerwoni po tym remisie na trzy mecze przed końcem sezonu definitywnie spadli do III ligi. Następne spotkanie Legionovia rozegrana na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Mecz został zaplanowany na 19 maja na godzinę 18:00.