Górnik zmiótł „Novię”. Legionovię wzmocni nowy/stary bramkarz?

Legionovia Legionowo w swoim pierwszym sparingowym spotkaniu przegrała u siebie z Górnikiem Łęczna aż 4:0. Wynik ten może być bardzo złym prognostykiem przed III ligą.

Pierwsza część zaczęła się od mocnego uderzenia drużyny z Łęcznej. Już w 18. minucie spotkania Jakub Stefaniak musiał wyjmować piłkę z siatki. Po straconej bramce gra Legionovii wyglądała znacznie lepiej. Niestety podopieczni Bartosza Tarachulskiego nie zdołali wyrównać stanu meczu. Arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę przy wyniku 1:0 dla Górnika.

Finalna odsłona dała nam popis umiejętności byłego legionowianina, Kacpra Wójcika. Najpierw w 75. minucie zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. Następnie po trzynastu minutach wpisał się po raz drugi na listę strzelców, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania zdobywając bramkę z rzutu karnego na 4:0.

W drugiej części na boisku mogliśmy zobaczyć starego znajomego legionowskiej publiczności. Mowa tu oczywiście o Mikołaju Smyłku, który w sezonach 2014/15 i 2015/16 reprezentował biało-żółto-czerwone barwy. Po dwóch latach spędzonych w Holandii w drużynie MVV Maastricht prawdopodobnie wróci do Legionovii.

Drugim testowanym zawodnikiem jest Daniel Gołębiewski, który wszedł w drugiej połowie spotkania. Były zawodnik między innymi Polonii Warszawa, Górnika Zabrze i Korony Kielce gra na pozycji napastnika. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg.

Następnie spotkanie Legionovia rozegra z Pelikanem Łowicz. Mecz został zaplanowany na 7 lipca.

Legionovia Legionowo – Górnik Łęczna 0:4 (0:1)

Legionovia (Pierwsza połowa): Jakub Stefaniak – Damian Ślesicki, TESTOWANY, Konrad Trzmiel, TESTOWANY, Eryk Więdłocha, Patryk Koziara, Luka Janković, TESTOWANY, TESTOWANY.

(Druga połowa): Mikołaj Smyłek – Hubert Rusek, Konrad Zaklika, Jakub Karabin, TESTOWANY, Jacek Lewandowski, TESTOWANY, TESTOWANY, Wojciech Kokoszewski, Grzegorz Mazurek, Daniel Gołębiewski.