NOSiR: Spokój kluczem do zwycięstwa

NOSiR NDM

W sobotni wieczór podopieczni trenera Artura Licińskiego w przedostatnim spotkaniu rundy zasadniczej starli się na wyjeździe z czerwoną latarnią ligowej tabeli KS Pułaski Warka. Nowodworzanie rozgrywali ten mecz w mocno okrojonym składzie, ale nawet to nie przeszkodziło im w odniesieniu zwycięstwa.

Od samego początku koszykarze NOSiR-u byli wyraźnie lepsi od gospodarzy. Grali dużo spokojniej, powoli i z dokładnością rozgrywając kolejne akcje. To pozwoliło im wyjść na 6 punktowe prowadzenie po rzutach m.in. Tomasza Hołocińskiego i Przemysława Borowczyka. Z czasem przewaga urosła do 14 punktów przy stanie 16:2. Wtedy nastąpiło pewne rozluźnienie w szeregach biało-niebieskich, a gospodarze rzucili 2 razy za 3 punkty. W drugiej kwarcie gra wyraźnie się zaostrzyła, a obie drużyny zaczęły niepotrzebnie faulować. Ostatecznie NOSiR po 20 minutach gry powadził 44:43.

Po wznowieniu gry warczanie nadal grali bardzo nerwowo. Nowodworzanie zaś emanowali wręcz spokojem, narzucając przy tym rywalowi swój styl gry. Po pewnym czasie za 5 fauli boisko musiało opuścić dwóch kluczowych zawodników Pułaskiego. Młodzieżowcy, którzy ich zastąpili, nie byli wstanie dorównać NOSiR-owi, który odniósł wysokie zwycięstwo 83:68.

W środę 14 lutego o godzinie 20:00 w hali przy ulicy Młodzieżowej nowodworzanie rozegrają zaległy mecz z drużyną MUKS Piaseczno. Poprzednie spotkanie zakończyło się zwycięstwem środowych gości 81:69.

KS Pułaski Warka – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 68:83 (43:44)

NOSiR: Przemysław Borowczyk, Tomasz Zakrzewski, Piotr Luba, Tomasz Hołociński, Marek Złotkowski, Grzegorz Wójcik, Waldemar Sztuka