NOSiR: Minimalna porażką nowodworskich koszykarzy [ZDJĘCIA]

NOSiR NDM

Ku końcowi zmierzają rozgrywki III Ligi koszykówki mężczyzn. W 6. kolejce  fazy play-off NOSiR zmierzył się z Turem Bielsk Podlaski. Wynik był sprawą otwartą do samego końca tego spotkania.

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:2. Nowodworzanie doprowadzili do wyrównania 9:9, a 11. punkt dla biało-niebieskich zdobył Łukasz Zakrzewski. Rywale ponownie odskoczyli na 6. punktów i NOSiR musiał gonić wynik. Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem Tura 21:19. Druga partia była równie wyrównana, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie zdecydowanej przewagi.

Po przerwie emocji nie brakowało. Gra toczyła się punkt za punkt, a NOSiR stale utrzymywał kontakt z rywalami. Dopiero w końcówce trzeciej partii Tur zbudował kilkupnktową przewagę. Na początku czwartej kwarty goście powiększyli przewagę, a nowodworzanie zaczęli wyraźnie zostawać w tyle. Na 5. minut przed końcem Biało-niebiescy zaczęli odrabiać straty. Dzięki Tomaszowi Zakrzewskiemu NOSiR ponownie złapał kontakt z Turem przy wyniku 64:65. Niestety w samej końcówce nowodworzanie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

NOSiR – Tur Bielsk Podlaski 73:74 (19:21, 36:36, 48:52)

NOSiR: 7. Przemysław Borowczyk, 8. Tomasz Zakrzewski, 9. Piotr Luba, 17. Grzegorz Wójcik, 21. Łukasz Zakrzewski, 24. Waldemar Sztuka, 25. Dominik Rachoń, 32. Artur Liciński