NOSiR: Mecz z MKS Grójec sklasyfikowany jako walkower?

NOSiR NDM

W sobotę 24 marca podopieczni trenera Artura Licińskiego udali się do Grójca, gdzie mieli się zmierzyć z tamtejszym MKS-em. W tym sezonie nowodworzanie nie mają szczęścia do spotkań wyjazdowych. Tym razem nie dość, że ponieśli kolejną porażkę, to mecz może zostać uznany jako walkower.

Teraz oba zespoły czekają na decyzję Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego. Może się tak stać, ponieważ nowodworzanie nie mieli ze sobą aktualnych badań lekarskich i sędziowie odmówili prowadzenia tego spotkania. Ostatecznie obie drużyny spotkały się na parkiecie, ale mecz miał mieć charakter sparingowy.

W pierwszej kwarcie żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie zdecydowanej przewagi. Dopiero w drugiej części NOSiR zaczął popełniać proste błędy, co pozwoliło gospodarzom odskoczyć na 12 punktów. Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, a MKS jeszcze bardziej zwiększył dystans do nowodworzan.

W czwartej kwarcie biało-niebiescy próbowali wrócić do gry i zaczęli nawet odrabiać straty. Zabrakło im jednak czasu i sił, żeby odwrócić wynik tego pojedynku. Trener Liciński mógł skorzystać jedynie z trzech zawodników podstawowej „piątki”. W samej końcówce zabrakło rotacji w składzie, co jest już normą. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 88:69.

Następny mecz NOSiR rozegra we własnej hali 7 kwietnia. Wówczas do Nowego Dworu zawita drużyna Tura Bielsk Podlaski, która w pierwszym meczu rozgromiła nowodworzan 114:81. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

MKS Grójec – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 88:69 (43:32)

NOSiR: Łukasz Zakrzewski, Tomasz Zakrzewski, Tomasz Hołociński, Piotr Luba, Marek Złotkowski, Grzegorz Wójcik, Przemysław Borowczyk, Waldemar Sztuka