NOSiR koszykówka: Wysoka porażka we własnej hali

NOSiR NDM

W sobotnie przedpołudnie koszykarze NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki wysoko ulegli zespołowi Hutnika Warszawa 61:77. Była to ich druga porażka z rzędu.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Artura Licińskiego 18:10. Dało się zauważyć dużo spokoju w szeregach nowodworzan, co przełożyło się na wysoką skuteczność pod koszem przeciwnika i brak głupich fauli w defensywie.

Druga cześć tego meczu była już bardziej wyrównana. Goście ruszyli mocno do przodu i zaczęli doganiać gospodarzy. Wówczas „biało-niebiescy” odpowiedzieli kilkoma szybkimi kontrami i wyszli ponownie na prowadzenie dzięki Tomaszowi Zakrzewskiemu. Podopiecznym trenera Licińskiego nie udało się jednak  utrzymać korzystnego wyniku do końca 2. kwarty, która zakończyła się rezultatem 36:36.

W 3. części gra nowodworzan posypała się jak domek z kart. Spadła skuteczność i rzadko byli wstanie wyjść ze skutecznym atakiem. Chwilę po wznowieniu spotkania goście prowadzili już 44:39. NOSiR nie potrafił przeciwstawić się Hutnikowi. Warszawiacy budowali sobie coraz większą przewagę, która na koniec wynosiła 17 punktów.

Początek 4. kwarty to lustrzane odbicie 3. odsłony tego meczu. Dopiero na 5 minut przed końcową syreną nowodworzanie ponownie się przebudzili i zaczęli grać jak na początku. Niestety było już za późno, aby odwrócić losy tego spotkania. Po meczu Artur Liciński nie krył rozczarowania z postawy swoich zawodników w 3. kwarcie.

Chłopaki zacięli się gdzieś. Jest to może jakiś trzeciej kwarty czy może za długo odpoczywali. Do połowy grali jak równy z równym. Potem strach w oczach, rozbiegany wzrok, brak doświadczenia. My się dopiero zgrywamy. Jest to dla nas nowa hala, to też może mieć jakiś wpływ na naszą grę. W czwartej kwarcie równaliśmy tą grę, ale to już za późno – powiedział szkoleniowiec.

Pierwotnie 21 października „biało-niebiescy” mieli udać się do Piaseczna na spotkanie z tamtejszym MUKS-em. Jednak to stracie przełożono na 31 grudnia. Zatem następne spotkanie nowodworzanie rozegrają dopiero za 2 tygodnie. W ramach 4. kolejki rozgrywek zmierzą się 28 października o godzinie 11:00 w hali przy ulicy Berlinga 1 z UKS Ursynów Warszawa.

NOSiR: Marcin Owczarczyk, Przemysław Borowczyk, Tomasz Zakrzewski, Piotr Luba, Łukasz Zakrzewski, Dominik Rachoń, Paweł Czerniakowski, Dominik Brandt, Waldemar Sztuka, Artur Liciński