Legion: Zwycięstwo w Piasecznie! Kryzys zażegnany?

Legion Legionowo

Legionowscy koszykarze po tym jak pokonali u siebie Hutnik Warszawa (pisaliśmy o tym TUTAJ) pojechali do Piaseczna po kolejne zwycięstwo. Podopieczni Przemysława Raczyka pokonali w sobotni wieczór tamtejszy MUKS  88:68.

Koszykarze Legionu Legionowo od początku spotkania dominowali. Goście w ataku byli bezbłędni rzucając raz za razem. Perfekcyjnie rozpracowali obronę, co dawało coraz większą przewagę punktową w pierwszej kwarcie. Zawodnicy z Piaseczna byli nieco zakłopotani i nie wiedzieli jak sforsować dobrze ustawioną legionowską defensywę. Po pierwszych 10 minutach prowadzili 23:9.

Druga kwarta była bardziej wyrównana. Trener koszykarzy z Piaseczna, Cezary Dąbrowski przekazał cenne uwagi co do gry swojego zespołu. Gospodarze nie poprawili gry w obronie, lecz skuteczność w ataku, co pozwoliło im zdobyć 28 punktów. Ostatecznie po drugiej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 37:52 dla Legionu.

Zawodnicy po dłuższej przerwie wrócili na boisko, by dalej zmagać się w hali w Piasecznie. Gospodarze mimo sporej straty punktowej chcieli nawiązać walkę z Legionem. Trzecia kwarta była dla legionowskiej drużyny najcięższa, ponieważ defensywa zespołu była w pewnych momentach bezradna na ataki MUKS-u. Ofensywa również nie wyglądała za dobrze. Trzecia odsłona tego widowiska zakończyła się wynikiem 57:68.

Ostatnie 10 minut przebiegło pod dyktando Legionu Legionowo. Zawodnicy ocknęli się po nieudanej przedostatniej kwarcie i zaczęli lepiej rozgrywać piłkę. Widowisko, które w czwartej odsłonie nabrało rumieńców zakończyło się trzecim ligowym zwycięstwem legionowskich koszykarzy w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 68:88.

Następne spotkanie Legion Legionowo rozegra z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz odbędzie się 18 listopada w hali przy ul. Zakopiańskiej w Legionowie.

MUKS Piaseczno – Legion Legionowo 68:88 (9:23, 37:52, 57:68)

Legion: Jeremi Kosiński, Krzysztof Piasecki, Marcin Mikos, Mateusz Zawistowski, Kamil Rybałtowski, Patryk Pawłowski, Dawid Bandurski, Przemysław Lewandowski, Marcin Teklak, Maciej Łopaciński