Legion: Trzecia porażka z rzędu. Początek kryzysu?

Legion Legionowo

Koszykarska drużyna Legionu Legionowo w czwartkowy wieczór rozegrała wyjazdowe spotkanie z Hutnikiem Warszawa. Podopieczni Przemysława Raczyka przegrali swoje trzecie spotkanie w tym roku, a zarazem trzecie z rzędu. Mecz zakończył się wynikiem 89:63.

Pierwsza kwarta spotkania rozpoczęła drogę do porażki w spotkaniu w Warszawie. Legionowianie mieli poważne problemy w ataku jak i w obronie. Nie potrafili zatrzymać szarżujących zawodników Hutnika i prawie za każdym razem gospodarze kończyli swój atak celnym rzutem. Pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem koszykarzy Hutnika 23:12.

W drugiej było nieco lepiej, lecz i tak legionowianie musieli uznać wyższość rywali. Legion próbował odrobić straty z pierwszej części meczu. Ataki gości były skuteczniejsze, a legionowska obrona ustawiała się lepiej. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 45:31.

W trzeciej kwarcie Hutnik ponownie podwyższył swoje prowadzenie, a partia zakończyła się wynikiem 62:45.

Ostatnia, czwarta kwarta to czysta egzekucja na drużynie z Legionowa. Zawodnicy z Warszawy kompletnie zdominowali Legion w ostatnich 10 minutach. Dominacja w ataku jak i w obronie gospodarzy przyćmiła koszykarzy z Legionowa, a spotkanie zakończyło się wynikiem 89:63.

Następne spotkanie legionowianie rozegrają z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz został zaplanowany na 6 lutego i odbędzie się przy Zakopiańskiej 4 w Legionowie. Start o godzinie 20:00.

MUKS Hutnik Warszawa – KS Legion Legionowo 89:63 (23:12, 22:19, 17:14, 27:18)

Legion: Jeremi Kosiński, Krzysztof Piasecki, Marcin Mikos, Sebastian Powierża, Mateusz Zawistowski, Filip Turkowski, Patryk Pawłowski, Sebastian Kostecki, Maciej Niedbalski, Przemysław Lewandowski, Marcin Teklak, Maciej Łopaciński.