Legion: Przełamanie koszykarzy. Wygrana z Hutnikiem [WIDEO]

Legion Legionowo

Koszykarze Legionu Legionowo rozegrali w sobotni wieczór spotkanie z Hutnikiem Warszawa. Legionowianie po dość nerwowej końcówce wygrali ostatecznie cały mecz 85:65.

Pierwsza kwarta należała do koszykarzy Przemysława Raczyka. Legionowianie kompletnie zdominowali parkiet demolując obronę przeciwnika. Legionowianom wychodziło dosłownie wszystko. Ataki raz zarazem kończyły się sukcesem dla Legionu i to oni zeszli po pierwszych 10 minutach wygrywając 26:10.

Kolejna część meczu to dalsza dominacja Legionu. Hutnik przegrywał każdą akcje w defensywnie oraz w ataku, a gospodarze bezlitośnie wykorzystywali błędy swoich przeciwników. Przewaga z 16 punktów wzrosła do 26. Druga kwarta zakończyła się prowadzeniem Legionu 53:17.

Na początku trzeciej zaczęło dziać się coś niedobrego. Prawdopodobnie koszykarze uznali, że mecz został już wygrany po pierwszych dwóch kwartach. Hutnik chciał wykorzystać tą sytuację i jak najszybciej doprowadzić do remisu. Gospodarze jednak przebudzili się w samej końcówce i nie oddali swojej przewagi, wygrywając po trzeciej części 75:48.

Czwarta ostatnia kwarta to znów szaleńczy atak Hutnika na kosz Legionu. Koszykarze z Legionowa nie potrafili zatrzymać atakujących gości. Akcje ofensywne również nie wychodziły tak dokładnie jak dotychczas. Mimo walki gości z Warszawy, legionowianie zwyciężyli ostatecznie 85:65.