Legion: Pogrom z Pultovią! Prezes: „Nie do końca jesteśmy zadowoleni” [ZDJĘCIA]

Legion Legionowo

Legion Legionowo w sobotę rozegrał spotkanie we własnej hali z Putovią Pułtusk. Legionowianie wypunktowali swojego rywala wygrywając ostatecznie 108:58.

Pierwsza kwarta zaczęła się bardzo wyrównanie. Gospodarze jak i goście prezentowali bardzo podobny styl gry. Legionowianie niestety nie zdołali do końca zdominować słabszego rywala. Gra w obronie jak i w ataku w pierwszej części meczu nie układała się i ostatecznie pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzdniem 15:14.

Druga część meczu wyglądała o wiele lepiej. Legion odnalazł swój rytm, który utrzymał do końca meczu. Prawie wszystkie akcje rzutowe kończyły się zdobyciem punktów. Goście nie byli w stanie zdobyć nawet 10 punktów. Gra w obronie gospodarzy była czymś czego brakowało w pierwszych 10 minutach. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 38:21.

Trzecia odsłona to znów dominacja drużyny z Legionowa. Gra legionowskiej drużyny wyglądała coraz lepiej. Więcej dogodnych sytuacji znów stworzyli sobie koszykarze Legionu, którzy ostatecznie powiekszyli prowadzenie 64:32.

Czwarta kwarta to istny festiwal rzutowy w wykonaniu Legionu. Zawodnicy rzucali niemal z każdej pozycji i z łatwością dochodzili do pozycji rzutowej. Prawie każde akcje kończyły się powodzeniem. Legionowianie zdołali zdobyć w tej części meczu 44 punkty wygrywając cale spotkanie 108:58.

W zastępstwie za trenera Przemysława Raczyka, na ławce trenerskiej zasiadł prezes Legionu Legionowo, Tomasz Matysiak, którego poprosiliśmy o komentarz – Przeciwnik był niezbyt wymagający. Graliśmy na tyle na ile nam pozwolił. Chłopaki mieli dzisiaj założeni, aby pokazali co najlepiej potrafią. Mecz nie do końca potoczył się po naszej myśli, ponieważ założyliśmy sobie, że przeciwnik nie zdobędzie więcej niż 50 punktów. Można powiedzieć, że przegraliśmy sami z sobą. Nie było zbyt dużo dobrej koszykówki. Mimo wyniku nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu.”

Legion Legionowo – Putovia Pułtusk 108:58 (15:14, 23:7, 26:11, 44:26).

Legion: Jeremi Kosiński, Krzysztof Piasecki, Marcin Mikos, Sebastian Powierża, Kamil Rybałtowski, Patryk Pawłowski, Filip Turkowski, Sebastian Kostecki, Maciej Niedbalski, Przemysław Lewandowski, Marcin Teklak, Maciej Łopaciński.