Legion Legionowo: Derby dla legionowian! Pierwsza „setka” w tym sezonie [WIDEO]

Legion Legionowo

W sobotę Legion Legionowo rozegrał derbowe spotkanie z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Legionowianie nie dali najmniejszych szans  rywalom zza miedzy pokonując ich 104:71.

Koszykarze Przemysława Raczyka od początku meczu przeważali. Zawodnicy z Nowego Dworu w większości akcji nie potrafili zatrzymać ataków gospodarzy. Wiele błędów własnych drużyny gości zadecydowało o tym, że legionowianie po pierwszej kwarcie mieli przewagę aż 13 punktów. Ostatecznie po pierwszych 10 minutach Legion wygrywał 30:17.

Druga kwarta była prawie identyczna jak pierwsza. Legionowianie powiększali swoją przewagę. Koszykarze z Nowego Dworu byli naciskani przez gospodarzy i dzięki temu nowodworzanie często się mylili. Legionowianie z trzynastopuntkowej przewagi powiększyli ją do 37 oczek wygrywając kolejną część meczu 60:27.

Po tym jak zawodnicy obu drużyn wrócili na parkiet po dłuższej przerwie, NOSiR ruszył do odrabiania strat. Można powiedzieć, że trzecia kwarta jest w jakiś sposób zmorą dla Legionu w tym sezonie. Prawie w każdym meczu podopieczni Przemysława Raczyka tracili inicjatywę i przegrywali w tej części. Tak było i w tym przypadku, gdzie nowodworzanie odrobili część strat. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 74:50.

Mimo słabej gry w przedostatniej kwarcie, legionowianie w porę obudzili się na ostatnie 10 minut. Legion był bardzo bliski zdobycia największej ilości zdobytych punktów w tym sezonie i to stało się faktem. Pod koniec meczu gospodarze zdobyli upragnione 100 oczek. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 104:71.

W następnej kolejce nowodworzanie zagrają we własnej hali z KS-em Pułaskim Warka (25.11 – 11:00), natomiast Legion zmierzy się tego samego dnia o 17:00 na wyjeździe z Pultovią Pułtusk.