Legion: Koszykarze wracają z tarczą. Zwycięstwo przed świętami

Legion Legionowo

Koszykarze z Legionowa rozegrali 9 grudnia spotkanie w ramach 9. kolejki III ligi. Tym razem ich przeciwnikiem był KS Pułaski Warka. Zawodnicy prowadzeni przez Przemysława Raczyka wygrali mecz 94:60 i przywieźli z Warki komplet punktów.

Mimo bardzo dobrego wyniku spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo dla legionowskiej drużyny. KS Pułaski postawił bardzo twarde warunki. Mimo, że Legion dorównywał kroku gospodarzom, to drużyna z Warki lepiej poradziła sobie w pierwszej kwarcie wygrywając 20:17.

W kolejnych 10 minutach wszystko wróciło do normy. Legion po zejściu na przerwę odzyskał moc i na drugą kwartę wyszedł bardziej zmotywowany. Gra w obronie oraz w ofensywie była o wiele lepsza co sprawiło, że legionowianie szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Ostatecznie drugie 10 minut zakończyło się zwycięstwem Legionu 38:32.

Przedostatnia odsłona była jeszcze lepsza niż poprzednia. Mimo, że gospodarze stawiali przyjezdnym zacięty opór, to legionowianie radzili sobie z dobrze ustawioną obroną warczan. Trzecie starcie znów można było przypisać zawodnikom z Legionowa, którzy prowadzili po trzeciej kwarcie 62:44.

Ostatnia część spotkania nie pozostawiała złudzeń, kto w tym meczu powinien zdobyć komplet punktów. Legionowianie rozegrali fenomenalnie tę kwartę. Bardzo dobra gra w ataku skutkowała tym, że zawodnicy Legionu zdobyli w ostatnich 10 minutach 32 punkty tracąc jedynie 16. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespoły z Legionowa 94:60.

Następne spotkanie Legionu Legionowo odbędzie się 7 stycznia 2018 roku. Przeciwnikiem legionowskiego zespołu będzie UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w Warszawie o godzinie 12:30.

KS Pułaski Warska – Legion Legionowo 60:94 (20:17, 32:38, 44:62, 60:94)

Legion: Jeremi Kosiński, Krzysztof Piasecki, Marcin Mikos, Francesco Centrone, Sebastian Powierża, Mateusz Zawistowski, Patryk Pawłowski, Sebastian Kostecki, Przemysław Lewandowski, Marcin Teklak, Maciej Łopaciński.