Legion: Pewne zwycięstwo w Pułtusku

Legion Legionowo

W sobotę podopieczni trenera Tomasza Matysiaka udali się do Pułtuska, gdzie zagrali z tamtejszą Pultovią. Legionowianie odnieśli pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo. Niewiele zabrakło, aby po raz drugi w tym sezonie przekroczyli granicę 100 punktów.

Koszykarze Legionu wygrali pierwszą kwartę bardzo pewnie 33:14. Seriami zdobywali punkty, a gospodarze rzadko byli w stanie zagrozić im pod koszem. Legionowianie szybko wyszli na prowadzenie 9:5, a następnie podwyższyli wynik na 21:8.

W drugiej części tego meczu sytuacja nie uległa znaczącej zmianie. Pultovia częściej znajdowała się pod koszem gości. Było to jednak zbyt mało, aby poprawić wynik i na długą przerwę Legion schodził prowadząc 58:29.

W trzeciej kwarcie Legion, podobnie jak w meczu przeciwko NOSiR-owi, miał dużo problemów. Pultovia wreszcie doszła do głosu i zdobyła po raz pierwszy w tym meczu więcej punktów niż goście. Strata do legionowian była jednak zbyt duża, aby odwrócić losy tych zawodów.

W ostatnich 10 minutach gra była niezwykle wyrównana. Oba zespoły walczyły punkt za punkt. Pultovia nie zagroziła jednak podopiecznym trenera Matysiaka na tyle, którzy wywieźli z Pułtuska cenne zwycięstwo.

Po 6 kolejkach Legion zajmuje 2. pozycję w tabeli z taką samą ilością punktów co UKS Ursynów Warszawa i Hutnik Warszawa. Następne spotkanie legionowianie rozegrają w sobotę, 2 grudnia na wyjeździe z UKS-em Gim 92 Ursynów. Mecz ten zapowiada się bardzo interesująco, bowiem zwycięzca zajmie fotel lidera III ligi.

Pultovia Pułtusk – Legion Legionowo 69:96 (14:33 , 29:58, 46:72)

Legion: Jeremi Kosiński, Krzysztof Piasecki, Marcin Mikos, Mateusz Zawistowski, Kamil Rybałtowski, Patryk Pawłowski, Przemysław Lewandowski, Marcin Teklak, Maciej Łopaciński, Dawid Bandurski, Artur Bednarski, Maciej Niedbalski.