Udane mikołajki nowodworskich bokserów

Sporty walki

W dniach 2-3 grudnia w Mikołajkach odbył się XII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Bokserski, w którym wystąpiło 72 pięściarzy z 19 klubów reprezentujących Polskę i Litwę. W ringu pojawili się również nowodworzanie, którzy po raz kolejny udowodnili swoją dobrą dyspozycję.

Wszyscy zawodnicy NOSiR-u powrócili do domu z tarczą, zwyciężając swoje walki finałowe. Dla Filipa Gołębiewskiego turniej zakończył się już w sobotę. W finale Filip skrzyżował rękawice z zawodnikiem miejscowego klubu, z którym wygrał i sięgnął po złoty medal. Tego dnia boksował również najmłodszy zawodnik nowodworskiej sekcji boksu, Maurycy Pajdziński. „Morys” stoczył walkę z Litwinem, którą wygrał na punkty.

W niedzielę swoje walki finałowe stoczyli Daniel Dołowy, Krystian Rogowski oraz wcześniej już wspomniany Maurycy Pajdziński. Wszyscy trzej zwyciężyli swoje walki, a na szczególne słowa uznania zasługuje Maurycy, który po trudnym pojedynku z Litwinem, w niedzielę nie pozostawił szans zawodnikowi Unii Hajnówka.