NKSW Bastion: Udana sobota podczas Mazovia Cup

Sporty walki

Po pierwszym dniu prestiżowego turnieju Taekwon-do w Ciechanowie, trener Waldemar Misiak może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Po sobotnich startach NKSW Bastion zdobył aż 4 medale. 

W sobotę, 18 listopada rano rozpoczął się turniej Taekwon-do, który co roku ściąga do Ciechanowa setki zawodników z Europy Wschodniej i Centralnej. W tym roku najliczniejsi byli Polacy, lecz pojawiło się również wielu zawodników z Białorusi, Litwy i Rosji. W tegorocznej edycji NKSW Bastion wysłał w bój 12 zawodników, którzy od kilku tygodni szlifowali formę pod okiem trenera Waldemara Misiaka.

W sobotnich zmaganiach udział wzięli wojownicy w kategorii dzieci, kadet oraz weteran. Ekipa z Bastionu zaprezentowała się bardzo dobrze, ponieważ większość nowodworskich zawodników zwyciężyła pierwsze pojedynki. Niestety kategorie były bardzo licznie obsadzone, a im bliżej miejsca medalowego, tym trudniej było wygrać kolejne starcia.

Świetnym wynikiem może popisać się jedna z najmłodszych zawodniczek Bastionu, Ewelina Janus, która pewnie wygrywała kolejne starcia i dopiero w finale uległa rywalce z Wrocławia. Niewiele zabrakło, aby Ewelina przywiozła również medal w kategorii układów, jednak odpadła tuż przed strefą medalową. W tej kategorii rewelacyjny okazał się Arek Socha. Pokonał on wszystkich zawodników w swojej kategorii i zajął pierwsze miejsce w układach niższych stopni.

Świetny start zaliczył również Dariusz Huta, który zwyciężył kategorię walki weteranów do 78 kilogramów. Darek może być dumny ze swojego osiągnięcia, ale także występów swojego syna Mikołaja Huty. Mikołaj stoczył pięć walk w drodze do finału, jednak w końcowym starciu, reprezentant Białorusi okazał się poza zasięgiem chłopaka.

Niedzielne konkurencje zaplanowane są dla juniorów, i w tej kategorii wiekowej udział weźmie dwoje nowodworskich zawodników: Nikola Drzyzga oraz Szymon Rudnicki. Liczymy na równie udane występy jak w pierwszym dniu.

zdj. Waldemar Misiak