NKSW Bastion: Nikola Drzyzga nie ma sobie równych

Sporty walki

Zawodniczka Nowodworskiego Klubu Sportów Walki, Nikola Drzyzga, zajęła pierwsze miejsce na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w taekwon-do w kategorii juniorów. W walce finałowej Nikola pokonała Otylię Gołdę.

Dla Nikoli Otwarte Mistrzostwa Mazowsza były szansą na rehabilitację po słabym występie w Mazovia Cup, z którego zawodniczka Bastionu odpadła już po pierwszej walce. W sobotę, Drzyzga nie tylko poprawiła wynik sprzed kilkunastu dni, ale także wygrała swoją kategorię juniorek w Taekwon-do. W walce finałowej pokonując zawodniczkę klubu Taewo – Otylię Gołdę.

W rozmowie z naszym portalem, Nikola przyznała iż czuła presję związaną z walką:
Była to ostatnia walka tych zawodów i wszystkie osoby na hali obserwowały nasz pojedynek finałowy. Kiedy stanęłam na macie wiedziałam, że muszę wygrać tą walkę. Chciałam poprawić swój wynik z poprzednich Mistrzostw Warszawy – powiedziała Drzyzga.

Walka nie była łatwa, kosztowała mnie dużo siły, ale dzięki trenerowi byłam bardzo zmotywowana i wiedziałam co robić.  Dałam z siebie wszystko, i osiągnęłam swój cel zdobywając złoty medal – zakończyła.

Z pewnością zwycięstwo pomogło Nikoli odbudować wiarę w sukces i przygotować się do kolejnych zawodów, w których zawodniczka NKSW będzie jedną z faworytek.

zdj. Nikola Drzyzga