NKSW Bastion: Mistrzyni i Wicemistrz Polski!

Sporty walki

Katarzyna Kwiecień zdobyła kolejny w swojej karierze tytuł mistrzowski. Tym razem reprezentantka NKSW Bastion została Mistrzynią Polski w odmianie Kick-Light. Dodatkowym, dużym, sukcesem klubu jest tytuł wicemistrzowski Aleksandra Szlęka w kategorii juniorów. 

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Kickboxingu w odmianie Kick Light, to najpopularniejsza formuła walki jedna z najbardziej popularnych forma walki. To właśnie dlatego na turniej przyjeżdżają setki zawodników z całej Polski, a poziom jest niezwykle wysoki.

W miniony weekend na zawody w Kartuzach stawiło się ponad 320 zawodników z 72 klubów. Zaplanowanych pojedynków było tak dużo, że rozgrywki zaczęły się już w piątek i trwały do niedzieli wieczorem. W turnieju wystartowało wielu mistrzów Świata lub Europy, którzy chcieli pokazać swoją przewagę i zapewnić sobie miejsce w kadrze.

Wśród zawodników nie mogło zabraknąć reprezentacji z NKSW Bastion: Katarzyny Kwiecień, Agnieszki Mańkowskiej, Adriany Zadruskiej i Aleksandra Szlęka. Wszyscy jechali z nadziejami na dobry wynik, ale dla Katarzyny Kwiecień, był to szczególny turniej, ponieważ jechała tam jako aktualna Mistrzyni Europy. Udział w zawodach miał potwierdzić świetne przygotowanie Kasi do rywalizacji i udowodnić, że jest najlepszą zawodniczą w swojej kategorii.

Zawodniczka bardzo dobrze walczyła i pewnie wygrała swoją walkę finałową, przed czasem w trzeciej rundzie przez przewagę techniczną. Dzięki zwycięstwu Kwiecień stała się Mistrzynią Polski w swojej kategorii.

Bardzo blisko podobnego wyniku był Aleksander Szlęk. Startujący w kategorii juniorów zawodnik NKSW Bastion, pewnie wygrywał kolejne walki i dotarł do finału. Niestety tym razem rywal okazał się zbyt silny i Szlęk ostatecznie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w dyscyplinie Kickboxing. Dla młodego zawodnika jest to dopiero początek kariery sportowej i możemy liczyć na jego kolejne sukcesy. Pozostali zawodnicy Bastionu zakończyli udział w zawodach w ćwierćfinałach.

zdjęcia i tekst: Waldemar Misiak