NKSW Bastion: Nikola Drzyzga na zgrupowaniu kadry

Sporty walki

Podopieczna NKSW Bastion, Nikola Drzyzga, została powołana na I Konsultacje Kadry Narodowej Kadetów w Kickboxingu. Konsultacje te są wstepnymi przygotowaniami przed Mistrzostwami Europy WAKO Macedonia 2017.

Zgrupowanie rozpoczęło się 26 czerwca w warmińsko-mazurskim Suszu i trwać będzie dwa dni do 28 czerwca. Konsultacje te mają pomóc w przygotowaniach i ocenić zdolności psychomotoryczne kadetów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Macedonii. Nikola wraz 36-osobową grupą została powołana przez Polski Związek Kickboxingu aby wybrać jak najlepszą kadrę na te zawody.

Nikola jest jedną z lepszych zawodniczek w swojej kategorii, jednak nie udało jej się zdobyć tytułu Mistrzostw Polski. W związku z tym podopieczna Bastionu miejsce w kadrze na Mistrzostwa musi sobie wywalczyć.

Niezwykle istotny jest również fakt, że I Konsultacje są opłacane z własnych kieszeni przez zawodników. Całkowity koszt takich konsultacji wynosi 250 złotych od osoby. II konsultacje, po wstępnym wybraniu grupy zawodników będą częściowo finansowane przez Polski Związek Kickboxingu.

Mistrzostwa Europy WAKO w Macedonii odbędą się od 2 do 10 września 2017 i jesteśmy przekonani, że Nikola Drzyzga weźmie w nich udział i osiągnie na nich bardzo dobry wynik.

zdj: NKSW Bastion