Lodzik wygrywa w debiucie na bokserskiej scenie

Sporty walki

Jan Lodzik w sobotni wieczór stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w bokserskim ringu. Legionowianin na gali w Raszynie pokonał Kristiana Nguyena jednogłośnie na punkty, nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele.

Lodzik po wielu sukcesach na ringach kickboxerskich, noszeniu pasa mistrzowskiego federacji DSF Kickboxing Challange zdecydował się spróbować swoich sił w walce jedynie na pięści. W debiutanckiej walce w podwarszawskim Raszynie na przeciw niego stanął Słowak wietnamskiego pochodzenia Kristian Nguyen. Pojedynek odbywał się na dystansie 4 rund.

Jan Lodzik swojemu rywalowi w ringu nie dał większych szans. Wygrał na punkty. Jednogłośnie 30 do 26. Dla trenującego w legionowskim Tajfunie i Żoliborskiej Szkole Boksu zawodnika może być to przełomowy moment w karierze. Jak sam przyznał w wywiadach przed walką może się bić z krajową czołówką. Najbliższa walka Lodzika może odbyć się już w grudnia. Sam zawodnik przyznał w swoich mediach społecznościowych, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to kolejny raz stanie do walki 20 grudnia.

Właśnie tego dnia ma odbyć się kolejna gala pod marką promowaną przez Tomasza Babilońskiego. Odbędzie się ona w Nowym Dworze Mazowieckim. W tym mieście Lodzik wygrał już jedną walkę. Podczas gali DSF Kickboxing Challange pokonał Murata Azerbieva.