LKSW Tajfun Legionowo: Mistrzostwa Europy w Macedonii. Złoto i srebro dla legionowian!

Sporty walki

W dniach od 2 do 10 września w Skopje, stolicy Macedonii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kick boxingu. W turnieju wzięło udział trzech zawodników, którzy na co dzień trenują w LKSW Tajfun Legionowo:  Sebastian Domański, Krzysztof Łuniewicz – Stępniak oraz Jakub Jaskuła.

Najlepiej z trzech uczestników poradził sobie Krzysztof Łuniewicz – Stępniak. Zawodnik pokonał na punkty w finałowej walce  Bułgara, Emila Kaloyanova zdobywając tym samym Mistrzostwo Europy.

Kolejnym sukcesem, o którym należy wspomnieć jest wicemistrzostwo Jakuba Jaskuły. W swojej ostatniej potyczce skrzyżował rękawice z Ukraińcem Maksymem Hreitsarem. Walka nie potoczyła się zbyt dobrze dla legionowskiego zawodnika, który poległ przed czasem. Mimo porażki w finale Jaskuła zajął bardzo dobre drugie miejsce zdobywając srebrny medal.

Najgorzej z legionowskich uczestników poradził sobie Sebastian Domański, który niestety w ostatniej walce przegrał na punkty ze swoim rywalem. Zawodnik nie dostał się do finałowej fazy turnieju odpadając przy pierwszym podejściu.

Medale na mistrzostwach Europy to duży sukces legionowskich kickbokserów. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie słowo zawodników Tajfuna i kolejne sukcesy przyjdą już niebawem.


foto: LKSW Tajfun Legionowo