Boks: Wypaczony wynik walki Daniela Dołowego

Sporty walki

W miniony weekend zawodnicy bokserskiej sekcji NOSiR-u udali się do Bydgoszczy, gdzie wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Edwarda Rinke. Również w Ostrołęce nie zabrakło nowodworskich pięściarzy.

W sobotę Daniel Dołowy stoczył bardzo wyrównany pojedynek z reprezentantem Białorusi. Do samego końca walki nie było wiadomo kto zwycięży, ale to ostatecznie nowodworzanin awansował do walki finałowej. W niedzielę skrzyżował rękawice z reprezentantem Polski i medalistą Mistrzostw Polski – Fabianem Braneckim. Na ringu rozgorzała prawdziwa wojna i żaden z pięściarzy nie zamierzał schodzić pokonany. Daniel zaprezentował się z bardzo dobrej strony i wydawało się, że to on sięgnie po zwycięstwo. Niestety sędziowie zadecydowali inaczej.

Daniel po wczorajszej wojnie wyciągnął wnioski i dzisiaj pokazał zdecydowanie lepszy boks. Niestety poziom sędziowania w Polsce się nie zmienia, cały czas rządzą układy i układziki, a pozostała część sędziów w ogóle się nie zna na boksie. Daniel „przegrywa” z zawodnikiem gospodarzy. My jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Daniela i wiemy kto jest prawdziwym zwycięzcą. Pracujemy dalej, bo ta praca przynosi efekty – nie krył swoich emocji i rozgoryczenia trener Maciej Frąckiewicz.

W finale wystąpił również  Krystian Rogowski, który po bardzo zaciętej walce przegrał z zawodnikiem gospodarzy.Natomiast w Ostrołęce podczas soboty bokserskiej swoje walki wygrali Filip Gołębiewski i Sejfulla Askhabov.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy kolejnych sukcesów.

fot. Klub Bokserski NOSiR