Boks: NOSiR na Mistrzostwach Mazowsza Kadetów

Sporty walki

W miniony weekend w Płocku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Kadetów, które były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięli również udział pięściarze NOSiR-u.

W biało-niebieskich barwach boksowało aż 5 zawodników. Filip Gołębiewski (kat. do 52 kg), który był rozstawiony z numerem 1, w finale przegrał swój pojedynek z Jakubem Sulęckim (niezrzeszony). W kategorii do 63 kg Shejfulla Askhabov wygrał w półfinale z zawodnikiem z Płońska, a w niedzielę zwyciężył z Konradem Makowskim. Diego Jabczyński (kat. do 66 kg) poniósł porażkę 1:2, którą przyjął z dużym spokojem. Łukasz Ickiewicz występujący tej samej kategorii wagowej w finale pokonał „pogromcę” Diega. W swojej kategorii wagowej do 70 kg pierwsze miejsce zajął również Krystian Rogowski, który pokonał zawodnika Gardy Marki.