Boks: Mamy Mistrza Polski

Sporty walki

W dniach 11-15 października w Tarnowie Górnym odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików. Nowodworscy pięściarze udowodnili, że z powodzeniem mogą się mierzyć z najlepszymi.

Pierwszego dnia zawodów oficjalnie zważonych i dopuszczonych do rywalizacji zostało 111 zawodników reprezentujących 59 klubów. W tym gronie znalazło się również dwóch bokserów sekcji NOSiR – Emil Jaworki oraz  Filip Gołębiewski.

Emil ukończył zawody z brązowym medalem. Filip Gołębiewski w niedzielę zmierzył się w finale z zawodnikiem Włókiennika Łódź Danielem Piesiakowskim. Filip potwierdził swoją dobra dyspozycję i wysokie umiejętności zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów 3:0. Tym samy został Mistrzem Polski Młodzików w kategorii do 50 kg.

Jest to kolejny duży sukces sekcji boksu NOSiR potwierdzający wysoką formę, umiejętności, ciężką pracę zawodników jak i profesjonalizm trenerów, na których barkach spoczywa przygotowywanie młodych adeptów do zawodów.