XXXV Mikołajkowe Biegi Przełajowe: Małżeństwo Dobrowolskich nie dało szans rywalom! [ZDJĘCIA]

Rekreacja

9 grudnia odbył się Mikołajkowy Bieg Przełajowy. Zawody były podzielone na dwa dystanse. Odległość 6 km musiały pokonać panie, zaś panowie 12 km. Małżeństwo Emil oraz Kamila Dobrowolsy nie dali szans swoim rywalom wygrywając sobotnie zawody.

W głównym biegu dla kobiet pierwsza na metę wpadła wspomniana wcześniej Kamila Pobłocka-Dobrowolska. Zawodniczka UKS Ekonomik Maratończyk Łębrok zdominowała swoje rywalki uzyskując czas 22 minuty 54 sekundy.

Na drugim stopniu podium stanęła olimpijka z Rio de Janerio w pięcioboju, Anna Maliszewska, która przebiegła trasę w 23 minut 22 sekundy. Na trzecie miejsce wbiegła zawodniczka z Nowego Dworu Mazowieckiego, Dagmara Dominiak z czasem 25 minut 30 sekund.

Najlepiej z legionowskich biegaczek poradziła sobie Aneta Duda z Bravehearts Legionowo, która zakończyła swoje zawody z czasem 27 minut 26 sekund.

W biegu mężczyzn najlepiej poradził sobie mąż Pani Kamili, Emil Dobrowolski. Mimo zaciętej walki z biegaczem z Ukrainy, Andrzejem Stanhiynskyi (Centrum Eksportu Klementynka) to zawodnik z Chotomowa okazał się lepszy. Ostatecznie pokonał trasę z czasem 38 minut 48 sekund.

Drugie miejsce zajął wspomniany wcześniej Ukrainiec Stanhiynskyi, który uzyskał wynik 39 minut 29 sekund. Ostatni stopień podium zajął zawodnik LKS-u Osuchów, Andrzej Wojtczak uzyskując rezultat 42 minut 57 sekundy. Najlepszym legionowianinem w biegach okazał się Dariusz Wieczorek, który zajął ósme miejsce w czasem 46 minut 38 sekund.

Impreza ta stała na bardzo wysokim poziomie. Organizatorów cieszyć może również frekwencja jaką cieszył się bieg.