Sport szkolny: PG 1 i PG 2 bezkonkurencyjne w powiecie w koszykówkę [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Rekreacja

4 grudnia 2017 roku w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 66 odbyły się zawody powiatu nowodworskiego w koszykówkę szkół gimnazjalnych i klas 7 szkół podstawowych.

Koszykarki Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowiecki okazały się bezkonkurencyjne i zwyciężyły wszystkie mecze, tym samym awansując do etapu rejonowego. Śladami dziewcząt poszli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 z Nowego Dworu, którzy w żadnym meczu nie dali najmniejszych szans rywalom.

Zawody były rozegrane systemem „każdy z każdym”, a młodzi koszykarze w każdym meczu musieli zmierzyć się w dwóch połowach po 8 minut.

W turnieju wzięło udział  łącznie 7 szkół z powiatu nowodworskiego: Publiczne Gimnazjum nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, Publiczne Gimnazjum Pomiechówek, Zespół Szkolno-Przedszkolny Zakroczym, Szkoła Podstawowa Stare Pieścirogi, Publiczne Gimnazjum Sowia Wola, Publiczne Gimnazjum Cząstków Mazowiecki.

Zwycięzcy wezmą udział w zawodach rejonowych.

Dziewczęta:

Wyniki:

  1. PG Pomiechówek – PG nr 1 Nowy Dwór Maz. 9:10
  2. ZS-P Zakroczym – SP Stare Pieścirogi 8:11
  3. PG Cząstków Maz. – PG Pomiechówek 10:27
  4. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – ZS-P Zakroczym 15:10
  5. SP Stare Pieścirogi – PG Cząstków Maz. 12:6
  6. PG Pomiechówek – ZS-P Zakroczym 17:4
  7. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – PG Cząstków Maz. 25:8
  8. SP Stare Pieścirogi – PG Pomiechówek 6:28
  9. ZS-P Zakroczym – PG Cząstków Maz. 23:8
  10. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – SP Pieścirogi 20:8

Tabela:

  1. PG nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki 8 pkt.  70:35
  2. PG Pomiechówek 7 pkt.  81:30
  3. SP Stare Pieścirogi 6 pkt. 37:62
  4. ZS-P Zakroczym 5 pkt. 45:51
  5. PG Cząstków Mazowiecki 4 pkt. 32:87

PG nr 1 NDM: Weronika Łosiewicz, Aleksandra Galińska, Łucja Pielaszkiewicz, Zuzanna Krakowiak, Kamila Krysiak, Klaudia Grześnikowska, Julia Wierzbicka, Sara Elkosh, Emilia Zmitrowicz, Julia Suska Opiekun: Agata Karuk

AD

PG Pomiechówek: Oliwia Stańczak, Nikola Kula, Aleksandra Bajno, Weronika Kuczera, Martyna Krzemińska, Patrycja Włodarczyk, Angelika Pierzchała, Sandra Oleksiak, Edyta Pyrzyńska, Wiktoria Tybuchowska, Oliwia Komornicka, Maja Ciosek

SP Stare Pieścirogi: Dominika Banasiewicz, Karolina Bryśkiewicz, Maja Błażuk, Zuzanna Goszczyńska, Julia Pawłowicz, Zuzanna Węglarska, Alicja Popielarska, Karolina Wieczorek, Karina Wodeńska

ZS-P Zakroczym: Julita Piotrowska, Klaudia Pierścieniak, Amelia Tomczyk, Oliwia Wysocka, Patrycja Górecka, Olga Piskorska, Michalina Dudziej, Oliwia Mączyńska, Weronika Śląskiewicz

PG Cząstków Maz.: Weronika Fijałkowska, Wiktoria Górecka, Julia Tyszka, Marta Różycka, Patrycja Majewska, Maja Kruczyńska, Maja Kołacz, Martyna Dobrowolska, Angelika Kowalewska

Chłopcy:

Wyniki:

  1. PG Pomiechówek – PG nr 2 Nowy Dwór Maz. 4:29
  2. ZS-P Zakroczym – SP Stare Pieścirogi  8:0
  3. PG Sowia Wola – PG Pomiechówek  13:6
  4. PG nr 2 Nowy Dwór Maz. – ZS-P Zakroczym   33:2
  5. SP Stare Pieścirogi – PG Sowia Wola 11:17
  6. PG Pomiechówek – ZS-P Zakroczym 6:14
  7. PG nr 2 Nowy Dwór Maz. – PG Sowia Wola 25:14
  8. SP Stare Pieścirogi – PG Pomiechówek 10:14
  9. ZS-P Zakroczym – PG Sowia Wola 4:20
  10. PG nr 2 Nowy Dwór Maz. – SP Stare Pieścirogi 25:13

Tabela:

  1. PG nr 2 Nowy Dwór Mazowiecki 8 pkt.  112:33
  2. PG Sowia Wola 7 pkt. 64:46
  3. ZS-P Zakroczym 6 pkt. 28:59
  4. PG Pomiechówek 5 pkt. 30:66
  5. SP Stare Pieścirogi 4 pkt. 34:64

PG nr 2 NDM: Dawid Mięgocz, Sebastian Dąbrowski, Krzysztof Małecki, Jakub Stankiewicz, Bartłomiej Ducki, Jakub Pielach, Marceli Łuszczyński, Krystian Brenda, Jakub Zychowski Opiekun: Mariusz Tyczyński

PG Sowia Wola: Adrian Wróblewski, Adam Wieczorek, Krystian Stefański, Hubert Maliszewski, Jakub Garbacki, Daniel Maliszewski, Marcin Nidziński, Adam Paczkowski, Dominik Strzałkowski, Mateusz Tartała

ZS-P Zakroczym: Arkadiusz Momot, Mateusz Piwowarski, Mateusz Miklewicz, Daniel Klimczewski, Kamil Filipiak, Jakub Szałkiewicz, Aksel Siwko, Mateusz Wasiak, Norbert Sadowski, Dominik Kazimierczak

PG Pomiechówek: Dawid Fabianowicz, Damian Prusik, Mateusz Zalewski, Rafał Szubski, Błażej Goszczyński, Łukasz Calak, Paweł Nowicki, Filip Stańczak, Michał Kula

SP Stare Pieścirogi: Adrian Tyśkiewicz, Jakub Gnas, Kamil Kasiński, Mikołaj Łyczkowski, Piotr Miłoszewski, Marcin Sawicki, Jakub Szcześniak, Wiktor Ścisłowski, Janusz Tyski, Karol Zych, Kacper Zawadzki