Sport szkolny: Które gimnazja będą reprezentowały powiat nowodworski w piłce nożnej? Już wiemy! [ZDJĘCIA]

Rekreacja

W poniedziałek, 9 października na Stadionie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się zawody powiatowe dziewcząt i chłopaców szkół gimnazjalnych w piłce nożnej. Już wiemy, które szkoły będa reprezentowały powiat nowodworski na etapie rejonowym Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wzięły udział szkoły z czterech gmin powiatu nowodworskiego, które zwyciężyły w swoim regionie. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki Publicznego Gimnazjum w Pomiechówku. Zawodniczki nie dały żadnych szans swoim rywalkom, a w decydującym meczu o pierwsze miejsce premiowane udziałem w zawodach rejonowych, pokonały faworyzowane uczennice PG w Pieścirogach (gm. Nasielsk) 2:1.

Wśród chłopców nie było żadnego zaskoczenia. Pewnie, nie tracąc żadnej bramki, wszystkie mecze wygrali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowiecki. Trudno się dziwić, bo chłopcy reprezentujący tę szkołę na co dzień grają w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki (rocznik 2002) występując w I lidze wojewódzkiej. Ponadto wszyscy zawodnicy uczęszczają do klasy o profilu sportowym.

Zawody rejonowe odbęda się 12 i 13 października w Górze Kalwarii (pow. piaseczyński). Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Wyniki dziewcząt:

PG nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki – PG Pieścirogi 1:5

PG Pomiechówek – SP Pomiechówek kl. 7 3:0

PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – PG Pomiechówek 1:2

PG Pieścirogi – SP Pomiechówek kl. 7 5:0

PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – SP Pomiechówek kl. 7 7:3

PG Pieścirogi – PG Pomiechówek 1:2

 

Klasyfikacja:

  1. PG Pomiechówek 6 pkt.
  2. PG Pieścirogi 4 pkt.
  3. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. 2 pkt.
  4. SP Pomiechówek kl. 7 0 pkt.

PG Pomiechówek: Patrycja Włodarczyk, Angelika Pierzchała, Edyta Pyrzyńska, Oliwia Komornicka, Nikola Kula, Michalina Pepel, Wiktoria Chmurska, Aleksandra Olesiak, Oliwia Stańczak, Nikola Bonisławska

 

Wynik chłopców:

PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – PG Nasielsk 6:0

PG Pomiechówek – SP Pomiechówek kl. 7 1:0

PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – PG Pomiechówek 6:0

PG Nasielsk – SP Pomiechówek kl. 7 2:0

PG nr 1 Nowy Dwór Maz. – SP Pomiechówek kl. 7 8:0

PG Nasielsk – PG Pomiechówek 2:1

 

Klasyfikacja:

  1. PG nr 1 Nowy Dwór Maz. 6 pkt.
  2. PG Nasielsk 4 pkt.
  3. PG Pomiechówek 2 pkt.
  4. SP Pomiechówek kl. 7 0 pkt.

PG nr 1 Nowy Dwór Maz.: Mateusz Jeżak, Kamil Pudelski, Jakub Wiśniowski, Mateusz Paź, Miłosz Górski, Bartosz Jakubowski, Jakub Kruszewski, Patryk Mielniczuk