Nieporęt: Więcej tras rolkowych i ścieżek rowerowych

Rekreacja

Wójt Gminy Nieporęt, Maciej Mazur, podpisał umowę dofinansowanie inwestycji: Zagospodarowanie terenu Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa. W planach jest wybudowanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i tras rolkowych. Włodarze planują zagospodarować cały kompleks jeszcze w 2019 roku. 

We wtorek, 5 marca Wójt wraz ze Skarbnikiem gminy, Panią Katarzyną Skuzą podpisali umowę dotyczącą dofinansowania na modernizację i rozwój gminy. Projekt, który otrzymał wsparcie województwa dotyczy zagospodarowania terenu w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego. Według planów kompleks ma rozbudować się poprzez wybudowanie drogi wewnętrznej, ścieżki rowerowej, trasy rolkowej oraz chodników o łącznej powierzchni 9 175 m2, a także zakup i montaż inteligentnych ławek solarnych, pełniących funkcje stojaków rowerowych.

Kwota łączna inwestycji balansuje w okolicach miliona złotych, a połowa tej sumy gmina otrzyma z dofinansowania. Co ciekawe, choć pracy jest naprawdę sporo, to inwestycja ma zostać zrealizowana w 2019.  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkańcy będą mogli korzystać z tras jeszcze w tym roku.  Zobaczymy jednak czy uda się zrealizować postawione przed włodarzami zadanie.

 

zdj. FB Wójt Gminy Jabłonna