Mikołajkowy Bieg Zająca za nami! Jak poradzili sobie zawodnicy? [ZDJĘCIA]

Rekreacja

W sobotę 16 grudnia odbył się Mikołajkowy Bieg Zająca. Zawody zostały podzielone na trzy kategorie. W pierwszej wzięły udział osoby chore oraz niepełnosprawne mając do pokonania dystans 2 km.  Na drugim dystansie do przebiegnięcia było 5 km, a w ostatnim 10 km. W biegach wzięło udział 439 biegaczy i biegaczek.

Najlepszy w pierwszym biegu okazał się Maksymilian Kowalski (Aktywni Niepełnosprawni UM Legionowo), który pokonał trasę w ciągu 11 minut i 7 sekund. Drugie miejsce zajęła Paulina Krysińska (Aktywni Niepełnosprawni UM Legionowo) z czasem 11 minut 50 sekund, a na ostatni stopień podium stanęła Paulina Siekierska (Aktywni Niepełnosprawni UM Legionowo) uzyskując rezultat 13 minut 47 sekund.

W biegu na 5 km najlepiej poradził sobie Daniel Michałowski (Drużyna Blondyna, Grodzisk Mazowiecki) z czasem 18 minut 22 sekundy. Na drugim stopniu podium uplasował się Mariusz Bińczycki (KB IM. P. Sękowskiego w Płońsku, Podsmardzewo) uzyskując czas 19 minut 20 sekund. Trzecie miejsce zajął Marian Tomczok (Ciechanów). Biegacz przekroczył linie mety z czasem 19 minut 42 sekund. Najlepszym legionowianinem w tym biegu, była Klaudia Krajewska (Ministerstwo Głupich Kroków), która z czasem 22 minut 44 sekund zajęła 7 miejsce.

Ostatni najdłuższy bieg na 10 km zwyciężył Wojciech Kopieć (Team Kopieć, Olsztynek) uzyskując czas 34 minuty 42 sekundy. Drugie miejsce zajął Marcin Mitok (Klub Wysokogórski, Warszawa) z czasem 39 minut 14 sekund, a trzecią lokatę zajął Marin Witkowski (Wieliszew Heron Team, Łajski), który „wybiegł” czas 39 minut 21 sekund. Najlepszym zawodnikiem z Legionowa, był Michał Gołaszewski (Team Kopieć, Legionowo), który uzyskał rezultat 40 minut 23 sekundy.