Legionowo: II Leśny Półmaraton „Na żarcie” za nami. Kamil Młynarz i Patrycja Berezowska najszybsi [ZDJĘCIA]

Rekreacja

W legionowskim lesie niedaleko Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie odbył się II Leśny Półmaraton „Na Żarcie”. Zawody były organizowane przez Arenę Legionowo. W imprezie wzięło udział aż 200 biegaczy, a najlepszym okazał się  Kamil Młynarz z SKB Kraśnik.

Cały bieg nie należał do najłatwiejszych.  W gwoli przypomnienia zawodnicy musieli pokonać półmaraton, czyli ponad 21 km. Biegacze zmierzyli się również z piachem oraz wydmami, które mogli napotkać w czasie trasy. Najlepszym okazał się Kamil Młynarz, który uzyskał czas 1:16:07. Na drugim stopniu podium stanął Piotra Będkowski z czasem 1:16:27, a trzeci był Łazarz Kapaon (Cazzo Club Running Team) uzyskując  1:18:49.

W imprezie wzięła również udział Mistrzyni Świata w biegach wielogodzinnych, Patrycja Berezowska (Wieliszew Heron Team). Zawodniczka w kategorii pań zajęła pierwsze miejsce uzyskując czas 1:31:38. Drugi stopień podium zajęła Justyna Kostrzewska z czasem 1:36:24, a trzecie wybiegała Hanna Nejfeld (Biegam Bo Lubię Ząbki Team) – 1:39:26.

Impreza zgromadziła dużą liczbę uczestników jak i sporą widownię. Pogoda również dopisała. Od rana mogli się cieszyć słońcem oraz dogodnymi warunkami do biegania. Gratulujemy zwycięzcą!