Kajakarstwo: Dorota Borowska? Finał A

Rekreacja

Nowodworska kajakarka Dorota Borowska zameldowała się w finale A, na Mistrzostwach Świata w Szeged. Borowska po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w starcie C1 – 200 metrów. Pierwsze pięć miejsc w Finale A zdobędzie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 

Mistrzostwa Świata w Szeged, są niezwykle ważną imprezą – nie tylko dlatego, że są tam najlepsi z najlepszych. Chodzi o kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To właśnie te bilety sprawiają, że rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta. Dorota Borowska jednak radzi sobie z takimi „problemami” bez najmniejszego zarzutu.

Podopieczna Mariusza Szałkowskiego po raz drugi na tych mistrzostwach wygrała swój start – tym razem był to półfinał i bez większych nerwów zakwalifikowała się do najważniejszego startu. Zaledwie CZTERY tysięczne sekundy za Polką na metę przypłynęła Amerykanka Nevin Harrison, a na trzeciej pozycji znalazłą się Ukrainka Anastasiia Chetverikova.

Przed Dorotą szykuje się najważniejszy start na tych zawodach. Zawodniczka doskonale zdaje sobie sprawę, że nie musi wygrać by zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie. Wiemy jednak, że Borowska nie uznaje dróg na skróty i z całą pewnością będzie walczyła o pełną pulę.

My gwarantujemy, że wróci do domu z medalem – pytanie tylko jakiego koloru. Na to pytanie odpowiedź poznamy jutro, a start zaplanowany jest na 11:49. Transmisja w TVP Sport i na YouTube.