I Otwarty Nowodworski Turniej FIFA 18

Rekreacja

W niedzielę, 23 września budynek nowodworskiego Świtu stał się areną zmagań w elektroniczną piłkę nożną. Ponad 60 osób walczyło na dwóch platformach PlayStation 4 oraz Xbox o miano najlepszego gracza popularnej gry sportowej FIFA. Zwyciężył Krystian Pomorski, który na co dzień trenuje w pierwszym zespole Świtu Nowy Dwór. 

Niedzielny turniej to pierwsza taka impreza w powiecie nowodworskim, ale patrząc na zainteresowanie na pewno nie ostatnia. Ponad 60 osób rywalizowało o główną nagrodę – konsolę PlayStation 4 ufundowaną przez Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim, co tylko podgrzewało emocje w samych rozgrywkach.

Zwycięzca całych rozgrywek został Krystian Pomorski, który pokonał  po dogrywce Jakuba „Mrowinho97” Mrowickiego, reprezentanta Piast Gliwice eSport. Pierwszy mecz finału, rozgrywany na konsoli Xbox padł łupem Pomorskiego, który wygrał 5:1. Chwilę później Mrowicki doprowadził, do dogrywki pokonując swojego rywala takim samym rezultatem. Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się remisem 1:1, drugą zaś wygrał pewnie piłkarz Świtu wbijając swojemu przeciwnikowi dwie bramki. 3. miejsce w turnieju zajął Michał Jeziorski, a 4. Bartosz Sztabiński.

Niedzielny turniej pokazał, że takie imprezy przyciągają spore zainteresowanie. Organizatorzy nie powiedzieli ostatniego słowa, a idą krok dalej myśląc już o kolejnych tego typu zabawach, ale już na FIFA 19.