Czosnów: Za nami zawody wędkarskie o Puchar Gminy [ZDJĘCIA]

Rekreacja

W sobotni poranek w ramach XI Dni Czosnowa mieliśmy okazję zobaczyć w akcji sympatyków wędkarstwa. W Cząstkowie Polskim odbyły się otwarte zawody o Puchar Wójta Gminy Czosnów. Imprezę przy pomocy władz gminy zorganizowało koło środowiskowe nr. 49 w Kazuniu Nowym.

Jak co roku zarząd koła w Kazuniu przy pomocy wójta gminy – Antoniego Kręźlewicza, zorganizował otwarte zawody spławikowe. W tym roku miejscem zmagań było jezioro w Cząstkowie Polskim. Na liście zawodników widniało 19 zgłoszonych osób co zwiastowało bardzo ciekawą walkę o mistrzostwo gminy. Zawody składały się z jednej pięciogodzinnej tury.  O zwycięstwie decydowały punkty, które były jednoznaczne z wagą ryb. Jeden punkt – jeden gram. Pierwsze miejsce przypadło Jerzemu Kopczewskiemu, który uzbierał 1423 punkty, drugie miejsce zajął Mirosław Jechowicz z dorobkiem 1174 punktów, na trzecim miejscu podium uplasował się Krzysztof Fijołek – 433 punkty. Czwarte miejsce przypadło Marcinowi Rockiemu z wynikiem 413 punktów. Piątym zawodnikiem zawodów okazał się Bogusław Sobczyk – 239 punktów, szósty był Romuald Skory – 201 punktów

Nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego dla pierwszych sześciu zawodników ufundował Wójt Gminy Czosnów – Antoni Kręźlewicz oraz prezes koła w Kazuniu Jerzy Łukasik. Była to przedostatnia impreza sportowa w kole nr. 49. Na początku października czekają nas jeszcze zawody na zakończenie sezonu.