Chotomów: Za nami II Bieg Zająca, czyli aktywna walka ze stwardnieniem rozsianym! [ZDJĘCIA]

Rekreacja

9 wrześnie br. na terenie Lasów Chotomowskich odbyła się II edycja Biegu Zająca, czyli dobroczynnego biegu, który ma na celu pomóc osobom chorym na stwardnienie rozsiane (SM).

Impreza odbyła się pod hasłem „Pomaganie przez Bieganie”. Każdy mógł wziąć udział w biegu, a organizator – Fundacja Active Life przygotowała dla uczestników kilka kategorii. Najpierw w rywalizacji wzięli udział najmłodsi, którzy zmierzyli się na dystansie 200 i 1000 metrów. Wśród dzieci i młodzieży każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Prawdziwa rywalizacja odbyła się na dystansie 2 km. Wśród osób chorych i niepełnosprawnych najlepiej pobiegła Paulina Krysińska, która pokonała 2000 metrów w czasie 7 minut i 24 sekundy. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Łączkowski (00:08:26). Pełne wynik można sprawdzić pod TYM LINKIEM.

W biegu na 10 km wygrał Michał Iwanicki, który pokonał trasę w czasie 40 minut i 17 sekund. Najlepszą kobietą okazała się Kinga Reda z Wieliszewa, która od swojego kolegi była gorsza tylko o 4 minuty. (Wyniki pod TYM LINKIEM)

Cel organizatorów jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a także połączenie ludzi wzajemną pasją bez względu na poziom aktywności ruchowej. Fundacja Active Life pragnie zwrócić uwagę, że ruch jest jedną z form walki ze stwardnieniem rozsianym.