7. Bieg Zająca już niedługo!

Rekreacja

Bieg Zająca to wyjątkowa impreza sportowa dla wszystkich związanych z bieganiem. To nie tylko kolejna forma aktywności, ale przede wszystkim impreza, w której bawić się z nami mogą osoby niepełnosprawne. Trasa jest dostosowana pod każdym względem dla osób z wszelkiego rodzaju ograniczeniami. Siódma już edycja biegu odbędzie się 30 marca w Nieporęcie.

Siódma edycja Biegu Zająca pokazuje, jak ważne są imprezy sportowe dla osób niepełnosprawnych. Ocenianie innych przez pryzmat siedzenia na wózku inwalidzkim czy choroby może być niezwykle krzywdzące. Osoby niepełnosprawne bardzo często posiadają ogromną determinację i zaangażowanie, większe od osób bez żadnych ograniczeń. Jako osoby zdrowe powinniśmy się od nich wiele uczyć i obcować z nimi w każdej możliwej dziedzinie życia. Włącznie w bieganiu.

Imprezy sportowe organizowane przez Fundację Active Live niosą pomoc i wsparcie osobom chorym i niepełnosprawnym, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mogą wziąć udział w imprezie sportowej dostosowanej do ich możliwości, korzystając z pełnych praw jakie przysługują zdrowym sportowcom. Wszyscy chorzy i niepełnosprawni startują na dystansie do 2 km. Leśną trasą specjalnie dla nich przygotowaną, tak żeby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły wziąć udział w biegu.

Dla osób zmagających się z chorobą stwardnienia rozsianego (SM), na trasie zostaną ustawione ławki dające komfort i możliwość odpoczynku jeśli pojawi się taka konieczność. Dodatkowo, każda z osób chorych i niepełnosprawnych dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem ,,Zającem” na czas pokonywanego dystansu, stąd wzięła się nazwa wydarzenia ,,Bieg Zająca”.

Bieg ma kilka kategorii w której każdy z biegaczy może znaleźć coś dla siebie. Od juniorskiej, to 10 kilometrowej kategorii OPEN. Zapisywać można się w TYM MIEJSCU

Wydarzenie na Facebooku mogą Państwo znaleźć TUTAJ

Imprezę zaplanowano na sobotę, 30 marca, a pierwszy bieg wystartuje o godzinie 10:30. Później sukcesywnie będą ruszać kolejne grupy. Dokładny plan prezentuje poniższa grafika. My serdecznie zapraszamy, spotkajmy się na trasie!