Tenis: Sukces Kacpra Żuka!

Inne dyscypliny

W ubiegłym tygodniu (25-30.09.17) 19-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego -Kacper Żuk reprezentował Polskę na zawodowym tenisowym turnieju Futures F-28 z pulą nagród 15.000 dolarów. W grze podwójnej, razem z Piotrem Matuszewskim niespodziewanie zwyciężyli i mogą cieszyć się z kolejnego zawodowego tytuły!

Turniej odbył się w pięknym kurorcie nad Morzem Czerwonym Sharm El Sheikh w Egipcie. W grze pojedynczej Kacper musiał rywalizować w eliminacjach. W 1. rundzie uporał się z groźnym Holendrem- Bartem Stivensem 4/6, 6/2, 7/6, a w drugiej pokonał Japończyka Kazuki Nishiwaki 7/6 6/1. W drabince głównej musiał uznać wyższość Tunezyjczyka Anisa Ghorbela przegrywając  6/7 4/6. Równolegle Kacper występował także w grze podwójnej. Tam jego partnerem był jak w większości turniejów, Piotr Matuszewski.

Od pierwszego spotkania widać było, że para jest w znakomitej formie. W pierwszej rundzie Polacy wygrali z japońska parą Otsuka/Tashiro 6/0, 6/2. W ćwierćfinale Kacper i Piotr wyeliminowali 3/6, 7/6, 10/7, rozstawioną z nr 3 Tunezyjsko/Benińską parę Erchagui/Klegou. W fazie półfinałowej nasi reprezentanci zmierzyli się z turniejową „dwójką”, reprezentantem RPA – Scholzem oraz Włochem – Vilardo. W półfinale Polacy zagrali prawie bezbłędnie i pokonali kolejnych faworytów w stosunku 6/2, 6/3.

Para Polaków nie była również faworytem w starcia o tytuł turnieju w Sharm El Sheikh z doświadczonymi, rozstawionymi z nr 4 Czechami Papik/Gengel. Polacy natchnieni jednak zwycięstwem półfinałowym, pewnie pokonali południowych sąsiadów 6/2, 6/2 i mogli się cieszyć z kolejnego zawodowego tytułu w karierze!

Wyniki w grze podwójnej w Egipcie F-28:

I runda Żuk/Matuszewski [POL] vs. Otsuka/Tashiro [JPN] 6/0, 6/2
Ćwierćfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Erchagui/Klegou (3) [TUN/BEN] 3/6, 7/6(2), 10/7
Półfinał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Vilardo/Scholz (2) [ITA/RSA] 6/3, 6/2
Finał Żuk/Matuszewski [POL] vs. Papik/Gengel (4) [CZE] 6/2, 6/2

W najbliższym czasie Kacper będzie dalej próbował poprawić swój zawodowy ranking singlowy i deblowy ATP na kontynencie afrykańskim. Weźmie udział jeszcze w dwóch kolejnych turniejach Futures o puli nagród 15.000 dolarów. Nowodworzanin jest członkiem zawodowej grupy tenisowej Warsaw Sports Group. Życzymy powodzenia!

Autor: Artur Żuk, zdjęcie: Kacper Żuk