Tenis stołowy: Zakończył się trzeci turniej IX Grand Prix [ZDJĘCIA]

Inne dyscypliny

25 listopada został rozegrany turniej tenisa stołowego w Arenie Legionowo. W IX Grand Prix wzięło udział 24 tenisistów i tenisistek. 

Zwyciężczynią żeńskich zawodów była Teresa Sobieszuk, która wygrała 3 spotkania, pokonując Annę Nowalską i Wiesławę Twardoską 3:0 oraz Sandrę Wyszpolską 3:1. Na drugi stopień podium stanęła Nowalska, która zwyciężyła z Wyszpolską 3:1 i Twardowską 3:0. Trzecie miejsce zaś zajęła Wyszpolska po wygranej z Twardowską 3:1. W ogólnej klasyfikacji turnieju prowadzi Anna Nowalska z dorobkiem 84 punktów. Za nią plasuje się Sandra Wyszpolska z 82 punktami, a na trzecim miejscu Wiesława Twardowska, która uzyskała 73 punkty.

W turnieju mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Brylak, który był bezkonkurencyjny w tych zawodach. W sobotnim turnieju pokazał wielką klasę, pokonując wszystkich swoich przeciwników. Po tym jak jak pokonał Pawła Ciepłotę, Michała Kruczka i Wojciecha Stańczuka doszedł do finału turnieju. W ostatnim meczu zmierzył się z Markiem Słodowskim, którego pokonał 3:0. Jego rywal pokonał w drodze do finału Steva Woo (74-latka!), Włodzimierza Brylaka oraz Andrzeja Kadłubowskiego. W ogólnej klasyfikacji turniejowej OPEN Panów po dwóch turniejach prowadzi Jacek Dzięgielewski z dorobkiem 77 punktów, na drugim miejscu znajduje się Tomasz Chrabski, który uzyskał 72 punkty, a na najniższym stopniu podium uplasował się Andrzej Kadłubowski, który ma na swoim koncie 68 punkty.

Uczestnicy turnieju w Legionowie:

Kobiety

Anna Nowalska
Teresa Sobieszak
Wiesława Twardowska
Sandra Wyszpolska

Mężczyźni

Marek Słodowski
Włodzimierz Brylak
Tomasz Cmrabski
Jacek Dzięgielski
Jan Sztolsztener
Michał Sztolsztener
Dariusz Kaczmarczyk
Dawid Charkiewicz
Paweł Brylak
Michał Kruczek
Steve Woo
Sebastian Twardowski
Anna Nowalska
Robert Kopka
Paweł Ciepłota
Andrzej Kadłubowski
Dawid Wichowski
Rafał Lewandowski
Tomasz Prycak
Wojciech Stańczuk

Następny zawody tenisa stołowego wstępnie zaplanowano na 6 stycznia 2018 roku, choć termin ten może ulec zmianie.